Jaký je život v Jižní Americe? Jakou má kulturu, hudbu a zvyklosti? Je něčím tajemná? Na to se bude snažit odpovědět multikulturní festival, který zítra dopoledne startuje v sokolovském kině Alfa. Od 9 hodin se zde uskuteční přednáška pro školy cestovatele Martina Mykisky. Večer v 17 hodin pak povypráví o tajemném světě andských civilizací. O dvě hodiny později bude následovat dokumentární film Rytmy Brazílie.

V pátek festival pokračuje Jihoamerickou muzejní nocí v sokolovském zámku. Pestrý program slibují organizátoři i na sobotu, kdy začíná hudební seminář hry na perkuse pod vedením hudebníka Jana Bíska. Na své si ale přijdou i děti. Pro ty bude od 16 hodin připravené zábavné odpoledne. Na nádvoří zámku je čeká soutěž O zlatý náhrdelník Inků, výroba miniaturních nádob kultury Čimu a Močika, malování na obličej nebo výroba jihoamerických ponč. Chybět nebudou ani ukázky tance v podání skupin Formace, Abadá Capoeira a Salome.

Večer od 19 hodin dostanou prostor hudební rytmy – samba, xote, afoxé, forró. Vystoupí Mulata B, Zeuritia a Temperamento, hrající latino folk a hip hop.