Včera odstartoval na Bohemii Open Air koncert Festivalu politické písně 2010. Dnes tím vyvrcholí týden plný výstav, filmů, divadla a koncertů. Na co se mohou při finále festivalu diváci těšit?

„Především na vyhlášení ankety Český papaláš. Kategorie Skokan roku, Prasárna roku, Krajský papaláš – komunální štětináč bude vyhlašovat Ester Kočičková,“ řekl jeden z pořadatelů Miroslav Balatka. Ve 14 hodin vystoupí na scénu kapely Friday, Do řady!, Terne Čhave, ale i Jiří Schmitzer, Mňága a Žďorp, Peneři Strýčka Homeboye a závěr obstará formace Už jsme doma. „Všichni, co mají děti, tak vědí, jak nepříjemné může být absolvování festivalu se znuděnou ratolestí. Tomu jsme chtěli předejít, a připravujeme pro děti návštěvníků sobotního koncertu pestrý program,“ dodal Balatka.

Chybět nebude ani internetová kavárna, kde se můžete dozvědět v případě zájmu informace nejen o projektu Zmenpolitiku.cz, ale i o aktivitách různých skupin a sdružení v ČR. Jak uvádějí pořadatelé, zajímavý bude otevřený závod v orientačním běhu pro všechny orientované i dezorientované zájemce ve všech kategoriích. Pro dospělé i pro děti, pro máničky i pro punkáče, pro rockery i hiphopery, pro sportovce i kavárenské povaleče, zkrátka prý pro všechny, kteří budou mít chuť.