O programu hovořila zpěvačka Alisonu Alena Boháčová.

Na co se návštěvníci mohou těšit?
Jako každý rok je mohu pozvat na příjemné prostředí Městských sadů v Kraslicích, kde si mohou posedět na lavičkách u pódia a poslouchat muziku nebo si poležet na trávě na dece. Nebude chybět pestrý hudební program a věřím, že se bude opakovat i pohodová atmosféra po celý den. Na festiválku je také možnost stanování zdarma, takže kdo není přímo z Kraslic, ať neváhá a přijede na festiválek i se stanem a karimatkou.

Jaké kapely a hvězdní hosté přijedou?
Program bude velmi pestrý. Z folkového soudku vystoupí kapely Trepka, Bylo nás sedm, Bob a Bobci a stálice naší scény, kapela Roháči. Historickou a bluegrassovou hudbu zastoupí hvězdy české scény, kapela BlueGate a Strašlivá podívaná z Plzně. Kdo má rád blues/folk, přijde si na své s kapelou Petr Kalandra Memory Band. Keltskou škatulku zastoupí jako každý rok pořádající kapela Alison, ale hlavně jedna z nejvýznamnějších kapel u nás věnující se této oblasti – skupina Kukulín. Působí v ní legendární rockový houslista Jan Hrubý, známý z formace Etc a Framus 5. Letos slaví 70. výročí. Nebude chybět doprovodný program v podání skvělých a originálních vikinských tanečnic Malika lajla tribe a keltská vesnička. Závěr Festiválku rozparádí rotavská formace Blue Caravan.

Akce se bude konat v městských sadech už potřetí. Dříve bývala u kraslického Free Clubu a v zahradě kulturního domu. Jak se sady s obřím pódiem osvědčily?
Ano, za 12 let své existence se Festiválek již třikrát stěhoval. Jsem přesvědčená, že právě prostředí městských sadů je tím pravým místem pro tuto akci jak z hlediska kapacity, tak i atmosféry a přírodního prostředí. Velké pódium v tom hraje také svou roli. Muzikanti mají pohodlí a mohou si koncerty užívat.

Máte za sebou už jedenáct ročníků Festiválku. Kolik interpretů už při nich vystoupilo a jaké máte plány do budoucna?
Na každém ročníku vystoupilo 10 nebo 11 kapel. Za ty roky jsme tu měli přes sto kapel a písničkářů. Někteří se na Festiválku objevili vícekrát, ale každý rok vystupují minimálně dva nováčci. Letos jsou to Kukulíni a Blue Caravan. Pokud vše dobře dopadne, vystoupí příští rok legenda trampské hudby František Nedvěd.