A aby toho nebylo málo, kromě Prahy se rozrostl i do dalších krajů. Konkrétně do úplně všech krajů v republice. Febiofest se zatím těší ohromné návštěvnosti a organizátoři doufají ve vřelé přijetí i v dalších lokalitách. V našem kraji se pak uskuteční v Karlových Varech v kině Drahomíra, a to od 4. do 6. dubna.

Magistrát Febiofest podpořil částkou třicet tisíc korun a během těchto dnů návštěvníci uvidí celkem osm filmů z Filipín, Latinské Ameriky, Makedonie nebo samozřejmě i z Česka a Slovenska.

„Letošní návštěvnost Febiofestu je zatím jedna z největších, co jsme kdy měli. V Praze jsme měli celkem přes šedesát tisíc návštěvníků," uvedl mluvčí festivalu Pavel Sladký.

Organizátoři přivezou do Karlových Varů průřez toho nejzajímavějšího ze všech festivalových sekcí.

„Na své si přijdou jak milovníci takzvaného inteligentního mainstreamu, tak i vyznavači experimentálnějších kousků," dodal Kamil Spáčil, ředitel Febiofestu.

Diváci budou mít možnost zhlédnout film Můj pes Killer, který mapuje problematiku rasismu na česko-slovenském pomezí. Ten celý karlovarský festival uvede.

Dále budou k vidění snímky filipínského režiséra Brillante Mendozy Rukojmí nebo zástupci finské kinematografie Tenkrát na severu nebo Miss Blue Jeans.

Lidé se nemusí, bát že by sem festival zamířil poprvé a naposledy. To potvrdil i samotný ředitel Febia, který si Karlovy Vary oblíbil již dříve.

„Drahomíru jsme si vybrali jako místo, které má podle nás tu správnou atmosféru. Rozhodně pak není kritériem pro další uspořádání festivalu zde, v krajském městě, nízká návštěvnost. Nepřijeli bychom snad, jen pokud by kino shořelo," doplnil s nadsázkou Spáčil.

Součástí festivalu jsou i návštěvy některých hereckých a režisérských hvězd. K nám zavítá například i filmový štáb Mého psa Killera, jejž natočila dcera Emila Fornaye Mira Fornay.

Cena na všechny filmy je jednotná, a to 89 korun.

„Febiofest jistě pak pomůže rozšířit kulturní kalendář města," dokončil primátor Petr Kulhánek.