Před osmi lety začínal svou činnost Filmový klub Alfa Sokolov s dvacítkou členů. Během té doby se do něj hlásili další a další nadšenci a dnes čítá klub na 150 členů. Co je do party nadšenců přilákalo či co mohou diváci v letošním roce vidět za novinky i osvědčené festivaly, nastínila za filmový klub jeho vedoucí Mirka Pilařová.

„Od 23 členů klubu v roce 2007 jsme se letos dostali k nádhernému číslu 149. Snad k tomu přispěly i dvě akce klubem pořádané," říká Pilařová. Jde o Víkend s filmovým klubem v březnu a listopadový Filmový Masakr. První akci si klub zopakuje. Už nyní si do kalendáře můžete poznačit datum 6. – 8. března 2015, kdy si uděláme Inventuru evropského filmu. Pokud zůstane v měšci dostatečný obnos, pak 6. – 8. listopadu 2015 bude i Masakr, zatím nevím jaký, neb možností je nepřeberně," dodala Pilařová.

Průkazky do klubu na rok 2015 jsou již k dispozici a zájemci si je mohou zakoupit před každou projekcí filmového klubu. Průkazka stojí 80 korun a je na celou sezonu.
Vlastník průkazky má pak vstup na klubová představení se slevou a čekají ho i další drobné kinobonusy. Filmový klub Alfa je tu pro zájemce a pravidelně každé pondělí pečuje o divákovo filmové zdraví.

Na 19. ledna chystá klub film Dva dny a jedna noc a 26. ledna se bude promítat Birdman. Obojí od 19 hodin. V prvním případě jde o vítězný film na festivalu v Sydney 2014, který stihly nominace na Zlatou palmu v Cannes plus další ceny a nominace. Pochází z dílny bratrské dvojice Dardeneových.

Biutiful, Bábel, 21 gramů, Amores perros: Láska je kurva – stačí zmínit tato čtyři díla a hned je jasné, že je zde řeč o jednom z nejtalentovanějších režisérů, o Aleajandrovi Gonzálesi Iñárritu, a film Birdman je jeho zatím posledním dílem.