Expozice obrazů, jejichž autor působil řadu let také jako ředitel Galerie města Plzně, nese název Jednou tak, podruhé jinak a čítá nejen menší díla, ale i metrová plátna.
Václav Malina je známý rovněž jako výtvarný publicista, pedagog a kurátor. „V Chodově vystavuje poprvé a jsme rádi, že své obrazy v chodovské galerii představí. S instalací mu pomáhal výtvarník Jiří Jun," uvedl k výstavě Jiří Spěváček, jednatel Kulturního a společenského střediska v Chodově, pod které výstavní prostory spadají.

V Galerii u Vavřince je letošní sezona už v plném proudu. Počátkem letošního roku se tam například představila skupina Selene z partnerského města Oelsnitz/Erzgebirge. Návštěvníci tak mohli spatřit řadu ručně vyrobených, především textilních exponátů. Jedním z největších lákadel pro letošní rok bude podle všeho výstava známého ilustrátora Adolfa Borna. „Jsme předběžně domluveni," potvrdil zájem malíře vystavovat v Chodově Jiří Spěváček.

Vernisáž výstavy Václava Maliny byla ve středu 2. března. Úvodní slovo přednesl Jan Hrubý, o hudební doprovod se postaralo jazzové trio Jana Horycha. Otevírací doba galerie je v úterý a čtvrtek od 14 do 17 hodin, v neděli pak od 13 do 17 hodin. Výstava potrvá do 4. dubna. (tin)