Dějištěm akce bylo tamní městské kulturní středisko. Moderoval jako obvykle Štěpán Podéšť, o zvuk se postaral Jirka Fík Krapf a pořadateli byli členové bývalé skupiny Bubáci Marie Bublina Gregorová a Tonda Fenek Gregor. O hudební zážitek se postaraly čtyři skupiny.

Jako první vystoupila skupina Bodlák z Rokycan. Do Habartova zavítala poprvé. V podání skupiny, jejímž kapelníkem je Jirka Skoba Bohuslav, zazněl slušný bluegrass. Skupina vystupuje od roku 1978 a nestárnoucí Skoba je jejím zakládajícím členem. Bodlák nasadil vysokou laťku, diváci si dokonce vyžádali přídavek.

Skupina BG 4 z Vintířova se představila jako další. Kapela hraje trampské písně s prvky country a vystupuje od roku 2006. V Habartově se již jednou představila a nyní přijela v jiném složení. Také tato kapela na žádost diváků skladby přidávala.

Trochu uklidnění po rychlých písničkách přinesla další skupina – Jampet z Plzně. Sestry Jana a Petra Loudovy jsou spolu hezky sezpívané a hrají především folkové písničky. Vystupují spolu od roku 2004 a v jejich repertoáru jsou nejen krásně otextované písně autora Čáry z Plzně, ale i písně Jaromíra Nohavici, například známá písnička Lásko, voníš deštěm, kterou nazpívala Marie Rottrová. O melodie se stará bývalý člen skupiny Petrklíč Kamil Kopřiva. Sestry potěšily nejen krásnými texty, ale výbornou hrou na kytaru a také ony nebyly v Habartově poprvé.

Závěr obstarala skupina Rakovnickej Potok, která zde předvedla již třetí vystoupení. Skupina hraje tzv. old time music a vystupuje od roku 2005. Diváci se mohli vrátit i do dětských let písní Holka modrooká, zazpívanou v country stylu. Pěkné písničky uzavřely sedmnáctý Ranec a samozřejmě musela kapela také přidat. Návštěvníci si mohli zakoupit nové CD kapely nazvané Stará slepice.

Úplný závěr pak obstarali různí muzikanti, doplnění domácí skupinou Fíci, a diváci, kteří si společně zazpívali další hodinu známé písničky. Byl to opravdu pohodový večer.

Na závěr připojili pořadatelé pozvání na akci Večer s trampskou povídkou, písničkou a poezií do MKS Habartov dne 20. dubna v 19 hodin, hostem bude trampská skupina Chrpa z Chrudimi.
Vladislav Marek, Habartov