Zpěvák Petr Bende opět zamířil na Sokolovsko.Koncertoval v Habartově. Jak sám říká, těší se na nové album a další koncertování.

Minulý týden jste svým vystoupením potěšil fanoušky v Habartově. Co Vás v letošním roce ještě čeká?
V listopadu nás čeká celorepubliková tour po České republice s naší spřátelenou slovenskou skupinou No Name. Moc se na to těšíme. S kapelou No Name jsme v roce 2004 sjezdili 26 koncertů, mám jejich hudbu rád a jsme přátelé. V prosinci bude následovat naše Vánoční Space Tour 2008, která bude akustická a kromě mě a mé kapely na ní vystoupí i Cimbálová muzika Grajcar, pěvecké sbory a řada mých pěveckých kamarádů, např. Peter Nagy, Ivan Hlas, Lešek Semelka, Josef Laufer. Každý na jiném místě v naší republice. Více informací je na www.petrbende.cz

Co Vás čeká v příštím roce ?
Hlavně příprava třetí desky a její natáčení ve studiu. S kapelou začínáme zpracovávat nové písně a po Novém roce chystáme první singl. Jinak nás čeká mnoho koncertů.

Jaký byl Petr Bende co do muzikálnosti po úspěchu v soutěži Česko hledá SuperStar a jaký je nyní?
Více se mi otevřely oči a myslím, že jsem za ty tři roky, co uplynuly od soutěže, příjemně dospěl a stále kráčím svojí autorsky a hudebně laděnou cestou, která mě baví.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch a naopak zklamání?
Zklamání nepřijímám a dívám se stále dopředu. Jsem rád, že se můžu věnovat tomu, co mě nejvíce v životě naplňuje, tím je hudba, a jsem šťastný… Vyšla dvě autorská alba a lidé navštěvují naše koncerty s mojí kapelou.

Co je pro Vás nejvyšší metou, které byste chtěl dosáhnout?
Aby mě múza neopustila a abych třeba, až mně bude o třicet let více, připravoval své desáté album.

Jak se podle Vás daří ostatním mladým muzikantům udržet se na vrcholné hudební scéně?
Každému, kdo má muziku rád a má ji pod kůží, se daří. A je jedno, jestli na něj chodí davy lidí, nebo jenom hrstka jeho věrných, kteří mu rozumí. Hudbou člověk žije a tím se mu v životě i daří.

Kdo je podle Vás v současné době na české hudební scéně kvalitní personou a naopak?
Nejsem soudcem a ani pověřeným člověkem, který by měl rozhodovat o tom, co je špatné či dobré. Je volná doba, tak ať si každý poslouchá to, co jeho uchu ladí nejvíce.. U nás mám rád mnoho hudebníků z mnoha hudebních směrů. Tak jenom namátkově vyslovím tři jména, která mě napadla jako první: Jarek Nohavica, Dan Bárta, Hana Hegerová, ale i mnoho dalších skvělých hudebníků.

Poslední otázka. Co si budete přát k Vánocům a jak je strávíte?
Strávím je se svojí ženou a s rodiči. Těším se na stromeček, kapra, rybí polévku a vše, co k Vánocům patří. Štědrý večer je pro mě dnem klidu a rodinné pohody. Přeji si, abych těch vánočních roků a chvil strávil se svojí rodinou co nejvíce.