Hadi, štíři, Ještěřice, osm týmů, čtyři napínavé a dechberoucí disciplíny. Tak bude už v sobotu vypadat vůbec první ročník Her u hranic bez hranic, který se uskuteční v Městských sadech v Kraslicích na podporu Nadačního fondu Ještěřice. Pořadatelé už finišují s přípravami a začnou v těchto dnech stavět ojedinělé kulisy ke sportovnímu klání, které nemá v regionu obdoby. Nadační fond se přitom nechal inspirovat světoznámou televizní soutěží Hry bez hranic, kde měřily síly celé národní týmy.

„Máme hotové kulisy, soutěžní pomůcky, kostýmy, poprvé jsme také otestovali městské sady a teď už bude vše patřit přípravám přímo na místě," říká předsedkyně Nadačního fondu Ještěřice Miluška Merklová. Ta zároveň zve širokou veřejnost na Hry bez hranic u hranic v Kraslicích, aby týmy přišla podpořit. Vstupné je symbolických 50 korun. „Registrace týmů začne v 11 hodin. Samotné hry odstartují o hodinu později," poznamenala.

A co na týmy a návštěvníky v městských sadech čeká? Týmy z celého Karlovarského kraje, kdy se přihlásily Jindřichovice, Dolní Rychnov, Nejdek, Rotava, Chodov, Nová Role, Stříbrná, Kraslice, se budou snažit vybojovat pro své město hrdý titul vítěze. „Do města či obce vítěze se pak přesune následující ročník her, který bude opět organizovat náš nadační fond. Jedná se o první ročník soutěže a vzhledem k datu konání bude tematicky zaměřen na pranostiku Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. V našem případě vylezou ještě také Ještěřice," prozradila Merklová s tím, že výtěžek z akce bude použit na činnost Nadačního fondu Ještěřice v souladu s jeho statutem.

Hry bez hranic v Kraslicích budou opravdu podobné známé televizní soutěži. Samotné týmy budou moci během nich uplatnit tzv. žolíka, díky němuž budou moci zvýšit své bodové ohodnocení. Samotné soutěže přitom budou doprovázeny tematicky zaměřeným hudebním podkresem. Hlavní rozhodčí bude po vzoru známé televizní soutěže patřičně odlišen od ostatních rozhodčích a každou ze soutěží svérázně odstartuje. „O každé obci, jejíž tým soutěží, máme přitom připravené kratičké vtipné medailonky, zaměřené na vznik názvu obce," doplnila s tím, že i samotné týmy ukáží svoji originalitu, a to v podobě transparentů, nebo maskotů.

Po vyhlášení výsledků mezi 15. a 16. hodinou završí soutěžní klání kraslická hudební skupina Return.