Osobnosti, které jsou v publikaci, už se objevily v kalendáři historických osobností, který město vydalo v loňském roce. „Pokusil jsem se vybrat ty největší reprezentanty svých oborů a odvětví, od šlechticů přes továrníky, významné obchodníky nebo uhlobarony," vysvětlil autor brožury Miloš Bělohlávek, historik města Chodova, který doufá, že by mohla sloužit i jako podklad pro výuku ve školách. „Touhle formou se mohou žáci snadno seznámit s historickými osobnostmi našeho města," poznamenal.

Miloš Bělohlávek představuje zatím dvanáct osobností, ale nevylučuje pokračování. Záleží, podle jeho slov, na tom, s jakým ohlasem se knížka setká. „Určitě bych rád pokračoval, protože významných osobností v Chodově je mnohem víc než dvanáct," dodal.

Publikace je doplněna i unikátními dobovými fotografiemi a na rozdíl od kalendáře je česko-německá. Zatím si ji mohou zájemci přečíst v elektronické podobě, ale knižní vydání už je pouze otázkou času.

„Samozřejmě připravujeme i tištěnou variantu, podklady už jsou v tiskárně," uvedla Ivana Sarkányová, vedoucí odboru školství a kultury na Městském úřadě v Chodově.

Prodejní cena ještě není přesně určena. Se seznamem distribučních míst bude uvedena v nejbližší době. V elektronické podobě si lze brožuru prohlédnout v odkazu, který je umístěn na stránkách Chodova.

Autor: Lucie Žippaiová