Jedna ze soutěží podzimního kola Mia league probíhá v Chodově pravidelně. „Vybírali, v jakých městech by se mohly soutěže konat, a my máme hezkou sportovní halu, je to tady úplně ideální," uvedla za organizátory ředitelka chodovské soutěže Zuzana Šimková. Mia league je určena pro kategorie děti, junior a mládež. Zúčastnit se mohou profesionální i hobby tanečníci ve stylech aerobic, rokenrol, zumba, břišní tance, cheerleading, mažoretky, disco, hip hop, break dance, street dance a mnoha dalších.

Soutěží se několika způsoby. „One in group je typ, kde předcvičuje jedna cvičitelka a tu se snaží napodobit 20 – 30 dětí," popsala Šimková. Small groups jsou malé skupinky do 8 dětí a typ Group početnější skupiny 30 až 40 dětí. „Posledním typem soutěže je O pohár, do níž se zapojují sóloví tanečníci, dua nebo tria," vysvětlila.

Mia Dance league je seriál soutěží, který probíhá ve dvou kolech, jarním a podzimním. Jednotlivé soutěže se konají v různých místech České republiky i v zahraničí. Děti při nich sbírají body, když vyjedou do zahraničí, body se násobí. „Jarní kolo končí v Lucerně v Praze, podzimní také v některé pražské hale, tam proběhne velké finále. Počet bodů získaných ve finále se zdvojnásobí a přičte k do té doby získaným bodům za účast v celé soutěži," sdělila Šimková. Na vítěze pak čekají hodnotné ceny v podobě 10 tisíc korun, možnosti připravit zahajovací vystoupení při finále v pražské Lucerně a novinkou je letos pobyt pro deset tanečníků zdarma na Mia Beach Camp v Chorvatsku od 26.8. do 1.9. 2017.

Do jednotlivých soutěží jsou zapojeny i děti z Chodova i okolních regionů. „Tanečníci Rytmus Chodov získali vloni titul mistr Mia Dance league jak v dětské, tak dospělácké kategorii, a k tomu se stali hlavním vítězem celé soutěže," vyzdvihla chodovské tanečníky.

Soutěž v Chodově pořádá Dům dětí a mládeže Bludiště ve spolupráci s taneční skupinou Rytmus, za podpory města Chodov v neděli 13.listopadu v chodovské sportovní hale. Mia league se koná pod hlavičkou sdružení Děti fitness aneb sportem proti drogám, což je nezisková organizace, která se již od roku 1999 snaží budovat v dětech vztah ke sportu, správně vyplňovat jejich volný čas a tím předcházet negativním jevům současnosti, jako je např. zneužívání drog.

Autor: Lucie Žippaiová