Přestože počasí nebylo právě ideální, skalní fanoušci, a hlavně fanynky, si cestu za Dechovou hudbou Horalka našli i tentokrát.

Letos byla pro návštěvníky připravená i malá inovace v podobě velkého stanu, který mohl v případě deště poskytnout přístřeší. O zábavu se postarala, jako již tradičně, Dechová hudba Horalka. Ta hrála pod vedením svého kapelníka Josefa Novotného k poslechu a především k tanci nejen klasickou „dechárnu", ale i osvědčené a známé hity popmusic, jež v aranžmá pro dechové nástroje získávají vždy originální zvuk. A tak se taneční parket před pódiem hemžil tanečními páry hned od samého počátku.

Vedle Horalky vystoupil a o skvělou zábavu se postaral také host letošních slavností v podobě uskupení s názvem Duo Relax, zastoupeného Luďkem Sehnálkem. Luděk Sehnálek, který spolu s Horalkou účinkoval i při benefičním koncertu během Poutní slavnosti ve středočeské obci Mlékovice, jehož výtěžek byl věnován na povodňové konto právě záplavami postiženým Mlékovicím, byl opravdovou „peckou", protože dokázal již tak příjemnou atmosféru a dobrou zábavu nejen udržet, ale ještě více rozproudit. A to do té míry, že když se blížil vyměřený čas jeho vystoupení, byl publikem vybízen k dalším a dalším přídavkům, čím se podařilo konec programu ještě o notnou chvíli oddálit. I když tedy letos svatý Petr účastníkům slavností nedopřál příliš příznivého počasí, náladu tím nepokazil. Součástí slavností byl také i dopolední program – již tradiční Běh kolem Domácího vrchu, který se letos konal už po sedmatřicáté. Na start se postavilo na 50 závodníků od nejmladších až po ty nejzkušenější. Závod organizoval a zajišťoval Tatran Kraslice spolu s Domem dětí a mládeže Kraslice. R. Kotilínek, Kraslice