Přátelské prostředí, domácí kapely a i přes podvečerní vydatný déšť skvělá atmosféra. Přesně tak to v sobotu v městských sadech vypadalo. Vystoupila například Horalka, kraslické kapely Alison a rockoví 3J. V programu se pak předvedly i místní tanečnice. Nechyběl ani doprovodný program, během kterého si mohly děti zajezdit na koních, zasoutěžit si s lesníky v hádání zvěře a zajímavá byla i ukázka sokolníků a třeba i ukázka vábení lesní zvěře. Svatováclavské slavnosti tak ukázaly, že nejsou jen hudebním festivalem.

„Těší nás, že lidé do městských sadů chodí. Koná se tu mnoho festivalů, akcí domu dětí a mládeže i sportovní Běh kolem Domácího vrchu, který Svatováclavským slavnostem předcházel. Právě proto je potřeba se o městské sady starat," řekl kapelník Horalky Josef Novotný. Posteskl si, že Horalka už roky volá po stavbě sociálního zařízení v městských sadech, avšak marně. Pořadatelé akcí jsou tak nuceni navážet mobilní záchody, které jsou podle nich nedůstojné. „Horalka hraje už 57 let a komunální politici vždy jen slibují. A u slibů vždy jen zůstane. Bohužel," konstatoval.

Změní se něco? Současný starosta Kraslic Roman Kotilínek v sobotu přímo přislíbil, že vybudování toalet by se mohlo objevit v rozpočtu už na příští rok. „Ještě musíme zvolit variantu toalet. Zda půjde o klasickou stavbu, nebo mobilní toalety, které se klasicky napojí na kanalizaci a na zimu se pak uskladní," řekl.