Halloween. Svátek, který, ač není typický pro naši zemi, se tu zabydlel poměrně rychle. To dobře ilustruje hned několik akcí, které se na Karlovarsku budou konat.

A kde jinde by se takovéto akce měly konat než v hospůdkách a barech. „Už loni jsme to zkusili, a měli jsme plno. Proto tomu letos nemohlo být jinak. Opět budeme soutěžit o nejlepší kostýmy a pokud někdo dorazí v převleku, má vstup zadarmo, ostatní to mají za symbolickou třicetikorunu," řekl provozovatel klubu Máčko v Drahovicích Marek Řeřicha. „Samozřejmostí budou tematické drinky," dodal vzápětí.

Dalším klubem, kam v Karlových Varech můžete přijít v kostýmu, a nikomu to nepřijde divné, je bar Barracuda. Ani zde nemůžou chybět různé akce.

V lázeňském městě to však s oslavami Halloweenu nekončí. Vyrazit můžete také do pivnice Simona, kde každý příchozí dostane mezi dveřmi welcome drink Dracula. A další speciální drinky jsou samozřejmě také v nabídce.

V hledáčku halloweenských mejdanů se objevují samozřejmě i další města z kraje. Kompletní výčet večírků by byl asi příliš obsáhlý, ovšem najdou se místa, kde se strašidelná párty pořádá ve velkém stylu. Například mariánskolázeňský klub Morrison chystá na poslední říjnový večer trachtaci s promítáním. V předpremiéře tu budete mít možnost zhlédnout část dokumentu Fenomén underground a následně pak zahrají soubory BabaDěd, Náhradní díly lidí, Velo a Blahobeat.

Na Sokolovsku pak pořádný halloweenský večírek chystá kraslický Free club. V pátek zde kromě pohřební výzdoby rozparádí návštěvníky i DJ Milan a připravena je i laser show. „Oslav ve ´freečku´ se účastním, protože to vypadá na pořádnou hororovou párty, a já horory rád," dokončil s úsměvem Daniel Vejvoda z Kraslic.

Co je to Halloween?

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října den před Svátkem všech svatých a Dušičkami. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu a koledují o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu…zdroj: wikipedia

Slavíte a užíváte si Halloween? A proč?

Filip Laža, Karlovy Vary

Neslavím, protože už mi to přijde jako velké „zameričťování", měli bychom dodržovat české tradice. I přes svou zkušenost s pobytem v USA jsem tomu svátku nepřišel na chuť.

Zuzana Dobišová, Karlovy Vary

Ano, slavíme, je to vlastně oslava Dušiček po americku, památka zesnulých v maskách. Kostýmy vždy řešíme tak 14 dní předem a je to vždycky boj něco nového předvést.

Daniel Kryl, Chodov

Halloween pro nás jako veskrze ateistickou společnost nemá opodstatnění a je to jen vábnička na děti. Doufám, že se nikdy nedostaneme ke kupování kostýmů a sladkostí.

Kateřina Veselá, Kynšperk nad Ohří

Halloween neslavím, protože nejsem zastáncem „dovezených" svátků. Já osobně nemusím mít všechno, co vidím, a dám přednost klasickým českým Dušičkám.