„Od našich obvyklých herních odpolední organizovaných kolegyní Klárou Rozsypalovou se lišit nebude. O prázdninách to letos zkoušíme poprvé, uvidíme, jaký bude zájem," sdělil knihovník Vladimír Kalný.

„Přijít může kdokoli od předškolního do kmetského věku, není třeba být registrovaným členem knihovny. Hraje se obvykle v dětském oddělení, někdy v atriu knihovny. Pokud bude chuť, hezké počasí a bezvětrno, můžeme se přesunout i ven před knihovnu do podloubí radnice nebo na loketské náměstí," řekl Vladimír.

„Zaměříme se hlavně na hry, které knihovně laskavě zapůjčila firma Piatnik, záleží ale především na příchozích, co budou mít chuť hrát," vysvětlil Vladimír.

Prázdninami ale hraní v knihovně nekončí, naopak se už teď plánují další akce.

„Rádi bychom na podzim uspořádali další herní turnaj. Nedávno proběhly vrhcáby a sudoku. Tentokrát uvažujeme o piškvorkách nebo dámě. Vyzývám tímto všechny, kdo chtějí potrénovat, ať už ve jmenovaných hrách nebo jakýchkoli jiných, aby se v uvedený den a čas dostavili ke klání. Především Víťu Adamce, který hraje piškvorky jako ďábel," doplnil Vladimír.

Na herní odpoledne s knihovníkem se můžete dostavit ve čtvrtek 11. srpna od 13 do 17 hodin.