Česko-německou výstavu porcelánu v sokolovském zámku doplnilo zdejší muzeum o další s názvem Druhá světová. Porcelán totiž vyráběli totálně nasazení za války, a tak do sebe obě výstavy skvěle zapadají. Jsou v jedné expozici, tudíž má návštěvník vše jako na dlani. Navíc některé dobové dokumenty či zbraně jsou opravdové unikáty.

„Na výstavě s názvem Druhá světová jsou vidět dobové unikáty, jako zbraně, dokumenty, fotky či noviny a knihy z válečných let. Chceme sem pozvat širokou veřejnost, ale i školáky, aby měli představu, jak se za války žilo. Není to jen teorie z knihy, a tak by je to mohlo zaujmout," myslí si ředitel sokolovského muzea Michael Rund.

Sokolov - Například v knize, která stojí mezi sběrateli až pět tisíc korun, je vidět 45 tisíc německých zajatců na chebském letišti. Dále je zde několik deníků z roku 1938 s kauzami na titulní straně, které tehdy hýbaly světem. Řadu fotografií doplňují exponáty typické pro válku. Německý či ruský samopal, kulomet nebo dokonce pancéřová pěst.