Pořadatelé označují společné turné za hudební TOP událost letošního jara. A není se čemu divit. Celá řada koncertů je už vyprodaná. V Chodově jsou ale vstupenky stále k mání.

Turné startuje už v pátek 6. března. V chodovskému KASSu nejúspěšnější česká zpěvačka vystoupí až 18. dubna. „Koncerty s kapelou Arakain jsou zážitkem nejen pro fandy, ale i pro mne. Letos je to třicet let od mého prvního koncertu s nimi, a tak se dá říct, že budu trávit jaro se svou první hudební láskou," láká na turné Lucie Bílá.

Zpěvačka se tak po třech letech opět stane právoplatnou členkou Arakainu a společně s kapelou, s níž v 80. letech startovala svoji hudební kariéru, oslaví 33. výročí nepřetržité existence.

Speciálně pro jedinečné jarní turné kapela připravila i společný singl. Ten se jmenuje Ty a Já. Hudbu složil frontman Arakainu Honza Toužimský a text napsal Jan Macků, frontman kapely Dymytry, se kterou Arakain absolvoval poslední turné.
Na turné zazní léty prověřené a žádané skladby, stejně jako písně, které v posledních 13 letech kapela nehrála, a samozřejmě nebudou chybět ani novinky, jako například duet Ty a Já. Z playlistu, na který se mohou fanoušci těšit, namátkou jmenujme například songy Metalomanie, Satanica, Slečna Závist, Faraoo, 311.peruť nebo Prospektor.

A jak se dala Lucie Bílá s Arakainem dohromady? „Nikdy nezapomenu na první oslovení Arakainu. Kluci se přišli podívat na tancovačku, na které jsem zpívala, a za pár dní potom jsem už stála na Barče (Kulturní dům Barikádníků v Praze) před fanoušky metalu a čekala, co se stane. Sál byl nadšený a já se až po uši zabouchla do nich, do té hudby a do kluků. Nikdy jsem nic tak silného nezažila, už proto se ráda vracím," říká nadšeně Lucie Bílá.

V těchto dnech také Lukáš Fronk připravuje ve spolupráci s Lucií Bílou 45minutový dokument zachycující turné k 30. výročí vzniku kapely. Dokument je zabalen do bohaté fotografické knihy o 140 stranách. Arakain má za sebou úspěšný rok 2014, který zahájil vydáním novinkového řadového alba Adrenalinum, jež bylo pozitivně přijato jak fanoušky, tak odbornou kritikou. Koncem roku 2014 byl dokonce celý náklad vyprodán a pod tlakem fanoušků i obchodníků dochází v těchto dnech k reedici CD.
Stejně tak Lucie Bílá má za sebou další veleúspěšný rok. Absolvovala během něj nespočet vlastních koncertů, byla rovněž hostem řady koncertů svých kolegů, účinkovala v muzikálu i ve filmu a celý rok završila ziskem dalšího ocenění Zlatý slavík, kdy jí fanoušci dali jasně najevo, že si její práce a přístupu váží.

Celé turné s Arakainem a Lucií Bílou absolvuje jako předkapela Absolut Deafers, která přináší na českou rockovou scénu mix syrové tvrdosti, melodiky a skvěle znějících metal-rockových riffů. Velkou zásluhu na celkovém dojmu má zpěvák Jan Joker Jašek, kterému sekundují kytaristé Jiří Cremil Czyž, Radek Rado Sněhota, baskytarista Aleš Lemy Venglář a bubeník Václav Maďa.
Části turné se pak zúčastní i další předkapela – českobudějovická kapela Menhir. Ta na turné představí nový reportár i nového bubeníka. Během turné také Menhir plánuje pokřtít právě připravované CD.