Letos už proběhl jeden ročník na jaře, nyní se mohou nejen milovníci porcelánu těšit na první zářijový víkend, kdy se rozjedou podzimní slavnosti porcelánu. Pro návštěvníky budou znovu nachystány před Grandhotelem Pupp, přičemž hlavním pořadatelem je firma Thun 1794.

Dnes už stolování získalo na lesku a každý se chce pochlubit pěkným nádobím. Pokud si chcete hezky prostřít sváteční stůl nebo třeba čekáte vzácnou návštěvu, potom porcelánové slavnosti jen přivítáte.
„Návštěvníci mohou nakoupit porcelán a další sortiment celkem ve 23 stáncích. Porcelán bude nabízen za mimořádně akční ceny a kromě sortimentu z produkce Thun 1794 se lidé mohou těšit na značky jako Český porcelán Dubí, sklářská manufaktura Moser, Porcelánka Rudolf Kämpf nebo Ateliér JM Lesov," řekla asistentka generálního ředitele společnosti Thun 1794 Martina Kosová.

Nejen milovníci nákupů si ale přijdou na své. Kromě porcelánu je pro příchozí přichystán celkem pestrý doprovodný program. Lidé nepřijdou o živou hudbu, zabavení najdou i nejmenší, pro které je připravený dětský program. „V Grandhotelu Pupp bude také tradičně instalována výstava prostřených stolů, která se každoročně setkává s velkým ohlasem," doplnila Kosová.

Podzimní porcelánové slavnosti také doprovodí vystoupení tanečních souborů z celého světa v rámci Karlovarského folklorního festivalu. Letošní ročník nabídne představení celé řady folklorních souborů ze zemí, jako jsou Kongo, Izrael, Gruzie, Severní Kypr, Slovinsko nebo Slovensko. Zastoupení bude mít samozřejmě i Česká republika.