Oblíbená sokolovská akce Hurá prázdniny, na kterou míří desetitisíce lidí z celého regionu, se blíží. Letos bude zřejmě ve znamení revivalových kapel, které táhnou, a vyvrcholením bude ohnivá show. Původně dvoudenní akce měla být zeštíhlena do jednoho dne a město si ji bude poprvé pořádat samo. Na akci půjde o 200 tisíc méně a letos bude stát 450 tisíc korun. Pořadatelé nakonec oznámili, že menší kulturní program bude i v pátek, tedy den před hlavní akcí. Hurá prázdniny si návštěvníci oblíbili hlavně kvůli mezinárodní soutěži ohňostrojů a ptají se, zda nebudou ohňostroje ochuzené.

„Akci pořádala doposud firma Makroinvest, letos to bude Městský dům kultury Sokolov. Úspora se projevit na kvalitě akce nemusí. Jde o to, za kolik se podaří kdo nasmlouvat, a to včetně kapel a doprovodného programu. Lidé by to neměli poznat," říká starosta Sokolova Jan Picka. Na samotné ohňostroje půjde 250 tisíc korun.
„Za stávajících podmínek jsem to nechtěl dělat. Ale sedl jsem si s novým ředitelem MDK a nebráním se spolupráci," řekl za Makroinvest Marek Kříž. Podle jeho slov se akce za 450 tisíc udělat dá, aniž by to mělo nějaký drastický dopad. Může mít ovšem jinou podobu.

„Nechci ubrat ani na kvalitě kapel, ani ohňostrojů. Akce bude také v naší režii, nepotřebujeme vytvářet zisk jako ostatní subjekty. Tím nechci říct, že minulý pořadatel pan Kříž vydělával na akci horentní sumy, to vůbec ne. A ušetřených 200 tisíc půjde na posílení vánočních trhů o čtyřech adventních víkendech. Chceme propojit Staré náměstí, klášter a třeba farmářský prodej v sousedícím minipivovaru. Posezení a více dřevěných stánků s vánoční tematikou," potvrdil ředitel MDK Ladislav Sedláček.

Program je soustředěn do areálu Bohemia v centru města.V pátek vystoupí například Nirvana revival či se bude běhat pro nový Hospic Motýl. Zaregistrovat se mohou také zájemci na sobotní čtvrtmaraton.

V sobotu 20. června vypukne hlavní program. Běžce, kteří startují ve 14 hodin, vystřídá nespočet revivalových kapel, jako jsou Kabát, Red Hot Chili Pepers nebo AC/DC. Pořadatelé pozvali i Kroky Františka Janečka, Kolband nebo baviče Miloše Knora. Mnoho doprovodných akcí je připraveno pro děti.

Svoji kulturu předvedou země sdružené ve společenství Asean. Patří mezi ně například Malajsie, Singapur, Thajsko, Vietnam, Laos a další.
„Na akci se těším, jezdím každý rok a hlavně ohňostroje jsou vždy velkým lákadlem," říká Ladislav Minařík z nedalekých Kraslic.