Muzikálové hvězdy v rolích stydlivé Sandy a rebela Dannyho mohou diváci vidět v pátek i v sobotu. Chybět nebudou ani „vypečení" spolužáci, jaké znáte z filmu, mezi nimi Kenickie, Rizzo, Doody, Frenchy a další. V roli Kenickieho se představí dokonce rodák z Horního Slavkova Tomáš Savka, který s Pomádou tráví už dlouhá léta.

„Po delší pauze se opět vracíme k oblíbenému muzikálu Pomáda. Nehráli jsme ji zhruba rok a půl, ale před nedávnem jsme vystoupili v Ostravě. Do loketského amfiteátru míříme konkrétně s tímto muzikálem poprvé, v minulosti jsme ale s Divadlem Kalich už v Lokti byli. Hráli jsme Johanku z Arku nebo Robina Hooda, takže víme, jaké prostředí nás čeká," říká muzikálový herec Tomáš Savka s tím, že právě Pomáda patří mezi ta náročnější představení, je totiž výrazně pohybové. „Po delší pauze přiznávám, že vrátit se k Pomádě nebylo jednoduché. Jedná se o náročné vystoupení plné tance a pohybu. Divákům se právě proto líbí, z muzikálů, které představujeme, se ale jedná o jeden z nejtěžších. Loketský amfiteátr má navíc specifickou akustiku, je rozdíl vystupovat pod širým nebem nebo v divadle," vysvětluje představitel Kenickieho.

Pořadatelé doufají, že zrovna Pomáda diváky potěší, v minulosti totiž o ni byl velký zájem. „Plánovali jsme Pomádu pro letošní rok právě pro velkou poptávku ze strany lidí, takže doufáme, že se jim bude líbit. Předešlé muzikály úspěšné byly," informoval při zahájení velké loketské sezóny za pořadatele Vladimír Suchan. Klára Čurlinová