Společné zdobení vánočního stromku, zpívání koled ve třech jazycích i předávání cukrovinek za nejkrásněji vyzdobené třídy. I do integrované střední školy technické a ekonomické už zkrátka dorazila sváteční atmosféra. V uplynulém týdnu navíc studenti z ISŠTE zahráli pohádku s vánoční tematikou dětem z 1. základní školy.

„Bude se podávat něco dobrého i něco od srdce," lákal ředitel školy Pavel Janus na tradiční předvánoční setkání žáků i učitelů před školou u vánoční jedle. Ta v pátek ráno po deváté hodině teprve čekala na ozdobení – jen na vršku už se jí skvěla originální špice s nápisem ISŠTE. Nejprve ale přišlo na řadu ocenění dobrých skutků – ve škole se totiž podařilo nasbírat na 160 tisíc kusů víček od plastových lahví. Ta putují na pomoc Honzíku Šnajdrovi – chlapci, který trpí svalovou hypotonií. Právě díky rozsáhlé sbírce víček se může pravidelně zúčastňovat pobytových rehabilitací, které mu v průběžném zlepšování stavu velmi pomáhají.

Na zcela vánoční notu následně přítomné naladilo vyhlášení vítězů každoroční soutěže o nejpovedenější výzdobu třídy. „Mezi maturitními obory jsme s vánoční výzdobou zabodovali. Vyhráli jsme nějaké cukrovinky, tak letos máme aspoň pečení bez práce," pochlubila se studentka prvního ročníku Michaela Kromerová. Se spolužačkami pojaly vánoční zdobení ve velkém stylu – řetězy a ozdobami nazdobily i samy sebe.

Pro zdobení vánoční jedle si pak jednotlivé třídy připravily originální ozdoby a řetězy, často s motivem názvu třídy nebo oboru. „Zámečníci například vyrobili řetěz se zámky," poukázal ředitel. Brzy tak strom přímo před hlavní budovou školy nabyl pestrých vánočních barev. Celým programem se navíc prolínal zpěv koled v češtině, němčině a angličtině, a to nejen v podání studentů z jednotlivých tříd a ročníků. Do zpěvu včetně toho sólového se nebáli pustit ani zaměstnanci školy.