V poslední výzvě poskytly Ještěřice peníze mamince z Kraslic, která je samoživitelkou. Z příspěvku 12 tisíc korun bude hrazeno stravné a školné jejího dítěte. „Matky samoživitelky jsou v naší republice v pořadí druhou skupinou nejohroženější chudobou," upozornila předsedkyně NF Ještěřice Miluška Merklová.
Druhý příspěvek ve výši 15 tisíc korun byl poskytnut na efektivní pomoc rodině v nouzi ze Sokolova, a to zejména v oblasti zajištění bydlení, školky a stravného pro dvě děti.

„Rodina se kvůli nemoci partnera dostala do krizové životní situace," poukázala Merklová. Nadační fond tak rozdělil celkem 27 tisíc korun. Za celý rok to ale bylo mnohem více. „Za rok 2016 jsme doposud získali na dary téměř 79 tisíc korun. Celkem jsme pak rozdělili přes 90 tisíc, kdy jsme použili i rezervu z loňska," řekla.

V pořádání benefičních akcí budou Ještěřice nyní pokračovat. Po víkendu mají za sebou první adventní koncert, který si nenechalo v Bublavě ujít 70 lidí. Výtěžek činí přes sedm tisíc korun. „V pořadí druhý adventní koncert se uskuteční již tuto sobotu. Tentokrát se rozezvučí kostel Božího těla v Kraslicích. Hlavní interpretkou bude muzikálová zpěvačka, rodačka z Kraslic Kateřina Herčíková, která pro nadační fond zpívá již podruhé. Kateřina nebude na program sama, vydatně ji podpoří Iveta Kateřina I. Poslední a pěvecký sbor Canticorum Gaudium. Koncert začíná v 18 hodin. Svařené víno a vánoční dekorace se budou prodávat již od 17 hodin přímo před kostelem."

Třetí koncert již nebude adventní, ale vánoční. Uskuteční se 26. prosince v kostele Nejsvětějšího srdce Páně ve Stříbrné. Interpretkou tohoto koncertu bude talentovaná zpěvačka ze Stříbrné Marie Kyselová. I jí se dostane podpory její učitelky Ivety Kateřiny I. Poslední a pěveckého sboru Canticorum Gaudium. „Také tento koncert začne v 18 hodin a hodinu před ním bude možné zakoupit si svařené víno a drobné dekorace," doplnila.

Ještě před vánočním koncertem se však přímo na Štědrý den uskuteční již druhý ročník Štědroranního výklusu. Pořadatelé doufají, že i letos bude tak úspěšný, jako byl v loňském roce.