V sobotu zafungovalo ve Stříbrné na Kraslicku skvěle spojení Srdce slabším, Ještěřice a Mateřídoušky. Šlo o charitativní akci, kterou pořádaly čtyři ještěřice pro postižené děti z chodovského stacionáře Mateřídouška. Na zahradě chaty Márty se střídaly koncerty, dále zpěv, pohádka, prodávaly se výrobky klientů stacionáře a tančilo mezi barevnými balónky. Ale především se podařilo vybrat úctyhodných 23 212 korun.

„Charitativní akce Srdce slabším se zde pořádá mnoho let. Dříve to bylo pod taktovkou Jana Zindery a dalších. Nadační fond Ještěřice ho pořádá třetím rokem. Původním organizátorům docházely síly a nám teprve přicházela spousta nápadů," řekla předsedkyně fondu Miluše Merklová.

„Výtěžek ze vstupného, dražby a finančních darů firem a obcí jde do chodovského stacionáře Mateřídouška, kde podpoří jejich činnost. A výtěžek našich výrobků půjde našemu fondu," upřesnil finanční guru Ještěřice Andrea Krýzlová.

Mezi přítomnými byla vidět řada pohádkových postaviček. „Hrajeme velmi alternativní pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. Zapojíme do děje i přihlížející postižené dětičky," nastínila netradiční, ale zábavnou formu známé pohádky další z ještěřic Petra Doležalová.

Čtveřici dobrovolnic doplňuje Zuzana Soukupová, která na charitativní akci neváhala přijít i se zraněním o berlích, s nohou v ortéze. Přesto neváhá veřejnost pozvat na další akce fondu. „V Karlových Varech rockový koncert kapely Meat Mincer, koncert kraslické rodačky Lucie Šebkové, divadlo v Sokolově, Štědroranní běh pro běžce i rodiny s dětmi a řada vánočních koncertů v kostelích," nastínila Soukupová. Ještěřice zároveň děkují všem dobrovolníkům, firmám, Kraslicím, Stříbrné i kraji za jejich pomoc. ⋌