Neopakovatelné, jedinečné, nepřekonatelné. Jen málokdo v sobotu večer mluvil v loketském amfiteátru o koncertu britské legendy Jethro Tull jinak. Fanoušci zaplnili amfiteátr do posledního místa a kapela se jim odměnila nejen příkladnou dochvilností, ale i hudební precizností a naprosto nezapomenutelným zážitkem. Loketská scéna pod hradem už hostila největší hvězdy české hudby, přijely se sem podívat i zahraniční formace v čele s Ritchiem Blackmorem, sobotní večer ale prozatím vše zastínil. I sám pořadatel hudebních akcí v amfiteátru Vladimír Suchan po skončení koncertu uznal, že laťku nasadil hodně vysoko.

„Jak si tento koncert v porovnání s ostatními již uspořádanými cením? Byla to naprostá špička. Dlouho jsem právě o tuto kapelu usiloval, v podstatě jsem chtěl Jethro pozvat od té doby, kdy jsem je před jedenadvaceti lety poprvé slyšel v Budapešti,“ řekl Suchan. „Jethro Tull je kapela, která se do loketského amfiteátru pod hradem vysloveně hodí. A mám v hlavě ještě několik dalších kapel, které podle mě na tuto scénu patří,“ naznačoval Suchan. Fanoušci se tak nejspíš mají ještě na co těšit.

Když si Ian Anderson během odpolední zvukové zkoušky krátce povídal s novináři, přiznal, že scéna pod loketským hradem ho uchvátila. Snímky amfiteátru prý byly také jedním z důvodů, proč kapela přijala pozvání a během svého turné ke čtyřicátému výročí si vybrala jako jediné místo v republice právě Loket.
Kdo nestihl sobotní koncert, může se zajet podívat na další britskou legendu. Na karlovarském stadionu AC Start se 19. července představí Whitesnake, anglická hard rocková kapela, založená v roce 1977 Davidem Coverdalem, známým z doby, kdy hrál s Deep Purple. Hráli hlavně v 80. letech, ale koncertují dodnes, i když v úplně jiném složení. Kapelou prošli i takoví muzikanti jako Jon Lord, Ian Paice, Cozy Powell, Neil Murray, Bernie Marsden, či Micky Moody.