Rovnou tisícikorunu získali majitelé rozkvetlého okna či záhonu před domem. Město Sokolov ukončilo letošní oblíbenou soutěž s názvem Rozkvetlé okno. Porota to měla opět těžké.
„Z letošní hojné účasti komise vybrala deset rozkvetlých míst z panelových domů, pětici z rodinných domů a jeden soutěžící vzešel z veřejného hlasování. Výherci budou oceněni výherním poukazem v hodnotě tisíc korun s volným nákupem ve vybraných zahradnictvích. Ostatním děkujeme za účast," řekla mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková.

Podle jejích slov se soutěž ujala a na četné žádosti lidí, kteří se starají o záhony před bytovými jednotkami, je město zařadilo též do soutěže. Přihlásit se mohli jak samotní majitelé oken či balkonů, tak je mohli poslat do soutěže sousedé či přátelé.

Spokojeny jsou obě strany. Majitelé kvetoucích oken, která jsou ohodnocená, získají finanční odměnu. Vedení města si naopak může mnout ruce, že monotónní panelové domy září květinovou výzdobou. Když se přidají majitelé domků a senioři se svými předzahrádkami před vchodem, je město plné květin.

Letos se město zapojilo i do putovní akce, kdy po Sokolově rozmístilo květináče ve tvaru obřích kvetoucích berušek. Obyčejný a jednoduchý nápad, který vyvolal řadu kladných reakcí. Město tak přemýšlí o stálé expozici.