Na klavír se představí Aleš Vítek, který studoval hudbu v Nejdku, na housle pak Egypťan Mohamed Hassan a na violoncello Christian Hoffmann z Německa. Začátek je v 19 hodin.

Umělci tohoto tria se poprvé setkali při studiu na vysoké škole C. M. von Webera v Drážďanech. Jejich společné vystupování začalo v rámci studentských povinností. Brzy se však přesunulo i mimo školu a nakonec i mimo Drážďany. Trio několikrát vystoupilo při koncertech v drážďanské vile nadace Most-Brücke Stiftung, mimo Drážďany pak například na státním zastupitelství v Magdeburgu. „Podobně jako národnostní složení našeho tria je pestrý i jeho repertoár, čítající skladatele německé, francouzské i české," říká Vítek, který tak zároveň pozval posluchače do nového a moderního sálu kraslické základní umělecké školy.

Zároveň představil své umělecké kolegy. Mohamed Hassan se narodil v Káhiře, kde také obdržel své první vzdělání ve hře na housle. Nejprve to bylo na Suzuki Violin School a posléze na káhirské konzervatoři. Hudbu studoval i v Londýně a na vysoké škole v německých Drážďanech. Za zmínku take stojí, že působil také jako člen Káhirského symfonického orchestru. Za sebou má přitom bohatou hudební kariéru.

Christian Hoffman se narodil ve Wernigerode v Sasku-Anhaltsku. Jeho prvním učitelem na violoncello byl jeho otec. Například v roce 2006 získal 1. cenu v celostátním kole soutěže Bundeswettbewerb. Koncertní cesty ho zavedly do Bruselu, Varšavy a jako člena Orchester Deutsche Einheit až do Číny.

Mezi další významné hudební vlivy pro něj patřilo také místo prvního violoncellisty v Jugendsinfonieorchester Sachsen-Anhalt pod vedením dirigenta Heriberta Beissela.

A Aleš Vítek? Sedmadvacetiletý muzikant se hudbě začal věnovat už v pěti letech a od šesti let studoval na ZUŠ v Nejdku. Od roku 2003 do roku 2009 studoval na Plzeňské konzervatoři ve třídě profesora Maxima Averkieva. Mezi jeho úspěchy v tomto období lze zařadit 3. místo v soutěžní přehlídce konzervatoří v roce 2007 či provedení skladby G. Gershwina Rhapsody in blue s orchestrem Plzeňské konzervatoře v červnu 2008. Od roku 2009 do roku 2013 studoval na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber ve třídě Arkadi Zenzipera. V současné době pracuje jako korepetitor v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Kromě sólové a komorní hry se věnuje také korepetici zpěváků, sborů a v neposlední řadě i improvizaci a jazzové hře.