Do finále svého turné O 106 se blíží populární brněnská folková skupina Kamelot se zpěvákem Romanem Horkým. Kapela si dala za cíl, a deklaruje to i v názvu své koncertní šňůry po České a Slovenské republice, že během 106 dnů odehraje minimálně 106 koncertů. A to se jí i daří. Důkazem je devadesáté zastavení, které absolvovala v Sokolově.

Rozjeté turné je výjimečné. Po svém dokončení má být zapsáno do České knihy rekordů. „Celou cestu bude pečlivě monitorovat agentura Dobrý den z Pelhřimova, která má rekordy pod svými křídly. Aby turné přineslo opravdu co největší užitek, rozhodli se navíc členové skupiny Kamelot věnovat část svého honoráře Fondu ohrožených dětí a podpořit tak projekt Klokánek,“ uvedla manažerka kapely Lucie Kopáčková.

Sokolovský koncert měl výbornou atmosféru. Chlapi z kapely při vystoupení nešetřili vtipnými poznámkami. „Od začátku turné se neholíme, což je na nás i vidět,“ prohlásili. Vybraný divák zaplněného Městského divadla pak měl tu čest pokřtít skupině její nové CD s názvem Mořská sůl.

Kamelot má za dobu své existence na svém kontě stovky úspěšných vystoupení a koncertů, vítězství v mnoha hitparádách a nespočet ocenění v odborných i diváckých anketách. Je to jedna z mála skupin pravidelně koncertujících v České a Slovenské republice a ve svém žánru právem patří k absolutní hudební špičce. Od svého vzniku vydala celkem 19 alb, z nichž 9 bylo ověnčeno cenou Zlatá deska, jedno album Platinovou deskou a jedno Multiplatinovou deskou.

Při poslechu jejich písní si na své přijdou milovníci dynamických melodií, hlubokých myšlenek a občas i veselých a vtipných oddechovek, které nenechají nikoho v klidu sedět. Skupina Kamelot dávno překročila hranici žánru folk a country. Jak sám lídr Roman Horký uvádí, když už je potřeba někoho někam zařadit, sám by pro svou skupinu Kamelot vytvořil zatím neexistující škatulku pop-tramp.

L. Rumpík, M. Hloušek