Podkroví městské knihovny, kde historik pravidelně seznamuje obyvatele Chodova s dobou minulou, začalo být stále těsnější. Na některé zájemce se v poslední době ani nedostalo, a tak museli zklamaně odejít domů.

„Pan Bělohlávek nyní přednáší o době, která pro mne není zas tak vzdálená. O to více je to zajímavější. Už jednou jsem se do knihovny nevešla, takže vítám jak reprízu přednášky, tak větší prostory," uvedla jedna z pravidelných návštěvnic historických podvečerů.

První přednáška v novém prostředí se koná 9. února (Zmizelý Chodov I – repríza) a další o týden později, 16. února. Začátky jsou v 17 hodin.

Přednáška 16. února nese název Zmizelý Chodov II. „Město Chodov ve 20. století několikrát zásadním způsobem změnilo svou tvář. Vysídlení původního obyvatelstva, důlní činnost a potřeba velkého množství ubytovacích kapacit vedly ke zničení podstatné části původní městské zástavby, se kterou vzalo zasvé i mnoho krásných a zajímavých staveb. Společně se proto projdeme po místech, která již jinak než na obrázcích nenavštívíme," láká zájemce Miloš Běhlohlávek s tím, že v rámci přednášky lidé uvidí unikátní fotografie a pohlednice starého Chodova a jeho ulic. Symbolické vstupné je 20 korun.