Česko zpívá koledy je tu. Lidé se společným zpěvem spojí s kouty celé republiky. Ve stejný čas, úderem 18. hodiny, se totiž budou společně s Deníkem a Českým rozhlasem zpívat ty nejznámější české koledy.

Již tradičně se bude zpívat v Kraslicích, kde se každý rok do společného zpívání zapojují stovky lidí. Letos mohou návštěvníci přijít na náměstí T.G.M. před kulturní dům. Zpívat se bude u obřího vánočního stromečku. První tóny koled sice zazní až v 18 hodin, program ale začne už o půl hodiny dříve. Akcí Česko zpívá koledy provede zpěvák skupiny Liberate Tomáš Dvořák, který zároveň zazpívá několik skladeb. Speciálně pro Česko zpívá koledy připravuje program i kraslická dívčí taneční skupina Dance Date, která do své choreografie zakomponuje schodiště kulturního domu.

„Určitě se je na co těšit. Dance Date zároveň chystá překvapení na závěr samotného zpívání koled," řekl Stanislav Fořt z kraslické Agentury On-Off, která s Deníkem Česko zpívá koledy v Kraslicích připravuje. Partnerem je i město Kraslice, Základní umělecká škola Kraslice a tamní městská knihovna. Novinkou letošního roku bude také instalace projekce, na které poběží texty koled. Zpívat tak bude moci opravdu každý. Celkem zazní šest vánočních koled, a to Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Koledy zazní i v Oloví, které se do Česko zpívá koledy zapojí už potřetí. „S dětmi předvedeme pásmo básniček a písniček. Moc se těšíme, protože letos se budou zpívat ty nejznámější vánoční koledy," říká učitelka olovské mateřské školy Andrea Štětinová. V Oloví se bude zpívat na prostranství pod kostelem u vánočního stromečku. Zahájení je v 17.30 hodin.

Vůbec poprvé se bude zpívat i ve Vintířově. Program tam začíná už v 16.30 hodin. Vystoupí tam se svým pásmeme místní deti ze základní školy.