Od včerejšího dne tam vystavují svá díla členové Asociace malířek a malířů kraslic ČR, kteří předvádí zdobení vajíček tradičními technikami, jako je voskový reliéf, batikování či zdobení jezerní sítinou. K vidění jsou ale i netradiční techniky, které asociace jako oficiální neuznává. Jde třeba o drátování kraslic, které ukazuje šikovné a přesné ruce nadšených lidí.

Na výstavě si mohou lidé prohlédnout velikonoční vajíčka v celé řadě vitrín, další jsou pak v košíčkách. A každé je skvostný originál. Členy asociace přitom těší, že výstavy mají po celé republice velký ohlas. Právě jimi se snaží udržet tradici zdobení velikonočních vajíček.

Na výstavu opět po roce dorazili otec a syn Poulíčkovi, kteří jsou jako jedni z mála mužů členy asociace. „Kromě zdobení slepičích vajíček jsem se pustil i do zdobení pštrosího vejce," poukázal Jakub Poulíček na obří vejce.

Na výstavě je mnoho dalších šikovných malířek, které lidem s trpělivostí vysvětlují, jak si správně ozdobit kraslici. A není to jen o samotném zdobení. „Člověk musí nejprve v přírodě nasbírat ten správný materiál. To v případě zdobení jezerní sítinou, která musí mít správnou barvu a vyzrálost, aby se s ní dobře pracovalo a nelámala se," řekla členka asociace Lenka Volková, která předvádí zdobení slámou, jezerní sítinou a voskovým reliéfem. Výstava je přístupná v malém sále kraslického kulturního domu do neděle od 9 do 17 hodin.