V jakém stylu se tedy letošní ročník ponese a na co se mohou návštěvníci těšit?
Letošní festiválek Na konci světa bude opět ve stylu folk, tramp, irish a bluegrass. Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem budou jistě patřit mezi největší hvězdy. Přijede ale třeba i ostřílená kapela Cop a zahrají také legendární Roháči. Chybět nebude Alison, Trepka, Nová Sekce, RíRa, Levoruký Eda a další.

Kapel zahraje mnoho. V kolik hodin festival začne?
Uskuteční se od třinácti hodin na prostranství vedle kraslického Free Clubu.

Jak náročné je připravit takový festival?
Příprava samotného areálu v den konání akce a příprava zázemí pro návštěvníky a kapely náročná až tak není díky výbornému, schopnému týmu kamarádů a pomocníků. Jde vesměs o stálé hosty Free Clubu. Avšak nejtěžší je získat finanční prostředky pro konání akce. Jejich shánění je rok od roku složitější, jelikož festival vzrůstá jak kapacitou návštěvníků, tak i kvalitou a známostí kapel, které zde vystupují. S tím pochopitelně stoupá rozpočet. O to více si cením všech sponzorů. Jde převážně o místní podnikatele. Bez nich by se tato akce nikdy neuskutečnila.

Jako pořádající kapela Alison se také představíte domácímu publiku. Jaké jsou novinky v kapele a co fanouškům předvedete?
Největší novinkou je celkem veliká změna sestavy kapely. Máme nového houslistu Vítězslava Adamce, také baskytaristu Radka Exnera a úplně nového šestého člena, zpěváka Vojtu Chvalinu. Náš trojlístek zůstává nepozměněn, a to Tonda Vyšehradský, Renata Stibůrková a já. V této sestavě se nám zatím velmi daří a věříme, že vydržíme co nejdéle v tomto složení. Repertoár kapely zůstává stále orientován na irskou muziku a změny v této oblasti rozhodně neplánujeme.

Kde je možné sehnat vstupenky a za kolik?
Vstupenky budou k dostání od 1. května. Snažili jsme se udržet přijatelnou cenu. Lístek stojí devadesát korun. Vstupenky budou k dostání třeba ve Free Clubu nebo na telefonu 722 543 074.