Kapela si tak zajistila přímý postup do říjnového semifinále, kde se rozhodne o tom, kdo se později utká v živém finále. Alison v pátém základním kole vyhrál jednoznačně. Na internetu poslali fanoušci 107 hlasů. Za kraslickou kapelou skončila skupina In Basement se sedmnácti hlasy. „Máme z postupu radost a doufáme, že jsme ještě neřekli poslední slovo," řekla frontmenka Alisonu Alena Boháčová.

Hitparáda Karlovarské rockové mapy bude pokračovat dále od 1. září. Šanci na postup totiž dál mají kapely, které v pěti základních kolech skončily na druhých místech. Ve čtvrtfinále mohou fanoušci posílat na facebooku hlasy skupinám All for 69 (Toužim), Codein (Karlovy Vary), Stripes of Glory (Ostrov), Dovolený napětí (Nejdek) a In Basement (Mariánské Lázně).

„Vítěz se následně také objeví v semifinále, které odstartuje právě 1. října. Postupujícími kapelami jsou Breakdown of Hate (Horní Slavkov), Mawson (Toužim), Huge Rat (Sokolov), Plesnivý Fazole (Karlovy Vary) a nyní už i Alison," sdělil pořadatel hitparády Eduard Bartůšek. Živé finále se uskuteční v kinokavárně Alfa v Sokolově 24. listopadu.