Šestnáct tisíc korun. Takový je výtěžek benefičního koncertu pro Mateřský klub Šnek, který se konal v neděli odpoledne v Kraslicích. Tamní sál kulturního domu zaplnili diváci do posledního místa s jasným cílem. Podpořit právě mateřský klub, který teprve nedávno začal fungovat v prostorách bývalého městského kina.

„Absolutně jsme nečekali takovou návštěvu," řekla vedoucí Mateřského klubu Šnek Veronika Hřebejková. Ta společně s dalšími 230 diváky sledovala vystoupení pražské skupiny Maranatha Gospel Choir, která na benefici přijala pozvání. Publikum si hudební seskupení, které vzniklo v roce 2005 a jehož repertoár tvoří převzaté písně zejména od umělců, jako je Kirk Franklin (USA) nebo Hans Christian Jochimsen (Dánsko), ihned získalo. Řada lidí tak neváhala a ke zpěvu se přidala. „Atmosféra byla úžasná a my všem děkujeme," poznamenala Hřebejková.

Výtěžek klub použije na svůj provoz, nové vybavení a například na podporu dalších akcí pro rodiče s dětmi. Aktuálně se například jedná o výtvarnou dílnu, kde pomocí speciální techniky vyrábí děti se svými matkami různé šperky. Ty budou následně prodávat před mateřským klubem, čímž chtějí také podpořit svoji činnost. „Na třetí adventní neděli, tedy 16. prosinec, připravíme trhy, kde si zájemci budou moci pořídit to, co děti vyrobily," uvedl Jan Sebján, jehož křesťanská organizace 22. Přední hlídka Royal Rangers Kraslice, která ve městě již několik let pracuje s dětmi a mládeží, mateřský klub provozuje.