Divadelní soubor Trosky existuje v Kraslicích řadu let. Jeho členové o sobě dali opět pořádně vědět, když vystoupili s novým představením. Proč se spolek na několik let odmlčel a co chystá do budoucna, na to odpověděl jeden z ochotníků, Roman Kotilínek z Kraslic.

Co se dělo se souborem během uplynulých pár let?
Trosky existují spoustu let, ale poslední roky divadelní soubor moc nefungoval. Někteří členové odcházeli, jiní přicházeli a ne a ne se ustálit tak, abychom mohli fungovat a vystupovat. Zlom nastal loňský rok, kdy se počet členů ustálil na patnácti a zúčastnili jsme se přehlídky amatérských souborů v Horažďovicích. Předvedli jsme návštěvníkům komedii Rukojmí.

Co lidé z Kraslic a jejich reakce na obnovení souboru?
Minulý pátek jsme v kraslickém kulturním domě vystoupili s premiérou dramatu Zlomatka od italského autora Maria Geraldiho. Přítomní mohli posoudit umění Jany Kocifajové, Zdeňky Žáčkové nebo Miroslava Nového. Podle příznivé reakce diváků soudím, že premiéra dopadla na výbornou a návštěvníci odcházeli spokojeni.

Co chystáte za vystoupení a jak často zkoušíte?
Na podzim uvedeme Zlomatku opět v Kraslicích, ale i jinde, kde to bude možné. Vystupovali jsme v sousední Rotavě a v chebském regionu to bylo v Lubech a Novém Kostele. Co se týče zkoušení, snažíme se scházet podle potřeby, většinou nám to vychází dvakrát týdně. Pokud se blíží premiéra, jsou naše přípravy intenzivnější a zkoušíme samozřejmě častěji.

Jak se na vaše kulturní snažení tváří radní v Kraslicích?
Musím říci, že nám vycházejí vstříc. Kromě finanční podpory nám město poskytuje prostory pro náš divadelní soubor, takže máme možnost zkoušet a vystupovat v částečně zrekonstruovaném kulturním domě v Kraslicích. A nesmím samozřejmě zapomenout na Stanislava Seidla, který naše Trosky režijně vede.