O uplynulém víkendu navíc potěšila návštěvníky Bublavské poutě. Kapelník Horalky Josef Novotný je rád, že dechovka má stále své příznivce. „Konkrétně na Bublavu máme řadu vzpomínek. Hrávali jsme tady ještě při masopustech. Je ale škoda, že na vesnicích řada těchto tradic vymizela a přesunula se třeba do restaurací. Nicméně my stále doufáme, že se tradice ještě vrátí," řekl Novotný s tím, že Horalka se už nemůže dočkat soboty, kdy zahraje návštěvníkům jarmarku. „Při něm hrajeme už léta. K jarmarku prostě dechovka patří," poznamenal.

Horalka oslaví příští rok už pětapadesáté výročí založení. Jejím složením prošly za ta léta desítky výborných muzikantů. Nyní má stálých šestnáct členů. Společně hrají na řadě míst v republice, ale i v zahraničí. Nedávno byli pozváni na oslavy 700. výročí založení německého Reichenbachu, kde Horalka při obřím festivalu reprezentovala hudební město Kraslice. Kromě jarmarku se dechová hudba Horalka představí domácímu publiku ještě v září, kdy v městských sadech pořádá Svatováclavské slavnosti. „Tímto festivalem uzavřeme v sadech letošní hudební sezónu," doplnil.

Horalka má sady v pronájmu od města od roku 2000 a vlastními silami je zvelebuje. Sama tam pořádá několik hudebních akcí. Konají se tam i dětské dny, rockový festival a další pořady.