Jarní atmosféra dýchne na návštěvníky při vstupu do velkého sálu Kulturního domu v Kraslicích. Včera tam začala výstava, jejímž tématem je jarní louka. Vystavovateli se přitom stali místní předškoláci i školáci.

Rozkvetlé jarní louky, včelí úly, slepičky, ale třeba i pletené pomlázky. To vše je na obří výstavě k vidění. Už včera ji navštívily desítky zájemců. „Výrobky jsou úžasné. U každé tabule jsem se zastavila na několik minut. Výtvory jsou originální, nápadité a hlavně krásné,“ pochvalovala si návštěvnice Hana Mesárošová.

Kromě výrobků s jarní tematikou se výstavy účastní i členové občanského sdružení Krušnohorská krajka, kteří předvádí stará řemesla, jako je paličkování, předení a další. Nechybí pochopitelně zdobení velikonočních vajíček nebo perníčků, ale třeba také pletení či drátkování. „Výstava potrvá až do soboty. Přístupná je vždy od deseti do sedmnácti hodin,“ sdělila Jitka Odehnalová, mluvčí města Kraslice, které výstavu společně s Krušnohorskou krajkou pořádá. V sobotu v 10.30 hodin se na pódiu velkého sálu navíc představí žáci tamní základní umělecké školy.

Jarní výstava je předzvěstí další expozice, která bude ve městě k vidění už příští týden. V prostorách digitálního kina se veřejnosti otevře výstava Kraslice v Kraslicích, která nabídne pohled na stovky kraslic malovaných tradičními technikami, které pochází z dílny Asociace malířek a malířů kraslic České republiky.