Festival Rockové sady se v srpnu rozloučí se svými fanoušky. A to ve velkém, jubilejním desátým ročníkem. Okoření ho exvokalista skupiny Iron Maiden Blaze Bayley, který přijal pozvání pořadatele Jana Zmrzlého. Na pódiu v městských sadech ale vystoupí i další zvučná jména.

Na pódiu se pod širým nebem představí jedenáct hudebních formací. Tahákem je například účast Miloše Dodo Doležala, vystoupení slovenské formace Tristana, která se účastnila turné s Arakainem, jenž v sadech již také zahrál. „Fanoušci se mohou těšit také na kapelu Zakázaný ovoce nebo revivalovou formaci Genesis. Slyšel jsem jejich nahrávku a jejich vystoupení je téměř dokonalé," láká návštěvníky Zmrzlý s tím, že v nabitém programu nebude chybět skupina Seven s geniálním kytaristou Honzou Kirkem Běhůnkem. „Seven vždy sklidil úspěch u návštěvníků a zúčastnil se devíti ročníků," poznamenal pořadatel.

Domácím fanouškům se pak představí i místní metalová formace Object, která v současné době dokončuje nové CD, ze kterého představí hned několik skladeb. Zazní ale i starší songy z doby, kdy kapela nesla ještě název Crom.

Zmrzlý je rozhodnutý po desátém ročníku s festivalem skončit. Když se ho zeptáte na důvod, jen pokrčí rameny. „Řekl jsem prostě, že Rockové sady dotáhnu do desátého ročníku, a chci se stylově rozloučit. A myslím si, že dramaturgie je kvalitní," dodal. S tím souhlasí i skalní fanoušek kraslického festivalu Petr Bock, který nevynechal jediný ročník. „Čekal jsem, až pořadatelé zveřejní kompletní program, a je z čeho vybírat. Těším se na Blaze a také Dodo Doležala. To je pro mě naprosto kvalitní hudba," řekl.

Za deset let přivítal festival stovku hudebních formací. Největší návštěvě se těšil hned první ročník, který byl dvoudenní. Do městských sadů si tehdy našlo cestu okolo osmi stovek lidí. Průměrná návštěva dalších ročníků bylo okolo čtyř stovek lidí.

Městské sady: 4. srpna
Grande Tete
Eternal Fire
Proměny
Genesis revival
Tristana (SK)
Object
Seven
Zakázaný ovoce
Miloš Dodo Doležal
Doubledecker
Blaze Bayley