Ochotníky přivítalo na zahradě kulturního domu nadšené dětské osazenstvo a právě spokojený divák je podle ochotníků to nejdůležitější.„Úspěšnou pohádku budeme reprízovat na podzim. K tomu začínáme zkoušet i hru pro dospělé Král a lazebnice. Když to půjde dobře, uvedeme ji na konci letošního roku. Premiéra bude v kulturním domě v Kraslicích," řekl Vávra.

Jak naznačil, divadelní soubor Trosky má v plánu zúčastnit se příští rok oblastní přehlídky amatérských divadelních souborů v Horažďovicích.
„Zde chceme soutěžit o hlavní cenu, a tím pádem doporučení na národní přehlídku. Potřebovali bychom však rozšířit naši členskou základnu. Je nás deset, ale máme málo chlapů. Existuje spousta her, které bychom rádi zkusili, ale nemáme pro ně obsazení. Vybíráme si tak scénáře s malým obsazením," říká Vávra.

Pokud někdo projeví zájem o spolupráci s kraslickými ochotníky, může se ozvat na jejich e-mailovou adresu divadlo.kraslice@seznam.cz. Na stejnou adresu se mohou hlásit i případní zájemci o zahrání pohádky, případně představení pro dospělé. Divadelní spolek Trosky Kraslice vznikl v roce 2001, kdy se krasličtí ochotníci rozhodli vzkřísit amatérské divadlo z trosek předcházejícího sdružení, Divadelního klubu Kraslice.