Před rokem a půl, jako první ze všech, uspořádali v Kraslicích benefiční koncert pro těžce nemocnou Nelinku Cichockou. "Netušili jsme, jakou vlnu pozitivních emocí to u vás vyvolá a kolik následných akcí po celý rok díky dalším úžasným lidem vznikne na podporu této báječné holčičky. Rok s rokem se sešel a my se rozhodli pro další podpůrnou akci a to přímo u nás v bezpečné ulitě Šneka. Akci jsme museli na jaře zrušit a přesunout na podzim. Stojí to za to, věřte nám. Nelinka dělá obrovské pokroky a my ji fandíme," vzkazují pořadatelé z kraslického Šneka. 

Na koncertě vystoupí Stanislava Tohtová, bubenci z Mateřídoušky No problem, jejichž šou mohli vidět diváci nedávno ve Stříbrné. Chybět nebude ani Hadem pro mého Munga. 

"Na této akci je kapacita míst k sezení 40. Událost se bude vysílat také online. Prostřednictvím sdíleného, máte možnost poslat libovolnou částku na transparentní účet šestileté Nelinky. Děkujeme," dodávají Šneci. 

Koncert se koná v pátek 2. října od 18. hodin v kraslickém klubu Šnek. 

Připomeneme, že o Nelinku se starají její prarodiče Ladislava a Roman, kteří se stali jejími pěstouny. Dívka vyžaduje čtyřiadvacetihodinovou péči a starost o ni je nejen fyzicky, ale i psychicky hodně náročná. Nákladná je nejen péče, ale například i speciální pomůcky. Nelinka potřebuje speciální intenzivní rehabilitace, které však nehradí tuzemské pojišťovny. Měsíční pobyt v nich vyjde až na sto tisíc korun.

Přispívat můžete i vy, a to na transparentní účet číslo 2501582917/2010, kde můžete přesně sledovat, na jaké potřebné věci peníze směřují. „Moc děkujeme za tu vlnu podpory. Nesmírně si jí vážíme a věříme, že se nám podaří Nelinku rozchodit a příště se už za vámi všemi sama rozběhne,“ řekla babička Ladislava Cichocká.