Návštěvníci se mohou těšit na hvězdného hosta, pořádnou porci muziky, ale například i na dětskou olympiádu, bohoslužbu nebo workshopy.

Akci pořádá už poosmé misijní skupina místních křesťanů ve spolupráci s celou řadou dobrovolníků, třeba i z 22. přední hlídky Royal Rangers, a to za podpory města a jeho příspěvkových organizací. Městské sady, které se na akci podílí, pak propůjčuje Dechová hudba Horalka. „Samotní dobrovolníci i účinkující ochotně přicházejí s ´troškou do mlýna´, aby se pobavili, ale aby pobavili i druhé – bez nároku na honorář. Smyslem akce je dát všem lidem, a hlavně dětem i mládeži prostor k radosti, k pobavení, ale i k přemýšlení při poradenství o choulostivých otázkách dnešní doby v mladé generaci," říká pořadatel František Hanzlíček. Městské sady podle svých slov volí zcela záměrně. „Jsou jedinečným přírodním areálem, který byl k těmto účelům už v roce 1868 stvořen a po devastaci v minulých letech díky dobrovolníkům a především díky Horalce v roce 2000 zrenovován. Při Try and Play bude možné i nahlédnout do pár dokumentů z historie sadů, s odborným výkladem pro případné zájemce," poukázal.

Každý ročník vždy přináší nová překvapení pro návštěvníky a podle organizátora i dobré zprávy z minulých ročníků. „Nedávno mi sdělili mladí manželé z Chebu, kteří se před lety zúčastnili naší akce, při které se spřátelili, že dnes mají krásnou rodinu s dvěma syny. A to plní mimo jiné i jednu z mnoha vizí akce T+P, že akce je příhodná i k navazování nových přátelství," těší Františka Hanzlíčka.

Na své vystoupení v Kraslicích se těší i známá postava a stálice české hudební scény Láďa Křížek. „Představí se v jiném žánru, než jsme zvyklí z jeho kapely Kreyson. V akustické verzi ho doplní Radek Kroc (z Kreyson) a Tomáš Krauz a mimo jiné uslyšíme i známé písně z Vitacit, Citron, ale hlavně ty nové," přiblížil k chystanému vystoupení umělce pořadatel. Křížek přitom vystoupí ve čtvrtek v 19 hodin.

Program akce bude opravdu nabitý. Tak třeba v pátek se představí v hlavním stanu český misionář a ředitel překladatelské organizace Wicliffe Daniel Kaczmarczyk. Pro zájemce promítne krátký dokument z Afriky, kde se nejčastěji zdržuje. V pátek a v sobotu bude areál od dopoledních hodin do 17. hodiny patřit hlavně dětem, pro které bude připravena dětská olympiáda s drobnými cenami. K dispozici bude jízda ve vojenských vozech, skákací hrad, malování na obličej, střelby z luků a paintball pistolí na terč a mnoho jiných překvapení. „Pro začínající umělce bude připraveno ozvučené pódium, kde si bude moci každý vyzkoušet hru na bicí nástroje, klávesy, ale i na vlastní kytary. V pátek a sobotu rozetne polovinu dne od 18. hodiny vždy krátké poselství z Bible s modlitební hudební skupinou (worship) z Kraslic, po které přijdou zvučné kapely v pestrých žánrech. V pátek v 18.30 se těšíme na rappera Kalwiche, který je plný dojmů z několikaměsíčního pobytu v USA, kde také tvořil hudbu, o čemž bude v sadech vyprávět. Po něm ve 20 hodin bude následovat Jam session s místními i přespolními muzikanty. Hudební programy ukončí vždy ohnivá a světelná show od 23 hodin."

„V sobotu po worshipu zahřmí na pódiu naši přátelé z nejtvrdší kapely v kraji. Ano, pozvání přijala hardcorová skupina Boron ze Sokolova. Po nich nás uvedou do 60. až 70. let známí rockeři z kapely Greyhound, kteří ochotně zaskočili za kapelu End of scream, která se z nečekaných důvodů nemůže zúčastnit. Pohlazení na dobrou noc dostaneme od taťky dvou dospělých synů Reného Červínka s progresivními trash metalovými instrumentálkami starých klasiků i novodobých umělců. Frontman této poslední sobotní kapely z Aše Mayslayweec bude také sloužit společně s pastorem Davidem Bubikem z Církve bez hranic na nedělní bohoslužbě v sadech od 11 hodin. Všichni jsou srdečně zváni. Vstup na akci je zdarma. Parkovat a stanovat je možné přímo v areálu městských sadů taktéž zcela zdarma," doplnil Hanzlíček.