Karlovarsko

Oldřich Janota, básník a písničkář, navštíví v pátek karlovarský Klub Paderewski, který sídlí v Divadle Husovka. Koncert začne v 19:30 hodin.

Galakoncert operetních melodií se koná v sobotu od 19:30 hodin v Městském divadle v Karlových Varech. Účinkuje komorní soubor Nálady a zpívat budou sólisté předních operních scén. Soubor Nálady je ojedinělý ansámbl, který hraje v obsazení: dvoje housle, viola, violoncello, kontrabas, flétna, dva klarinety a fagot.

Tradiční ples domu kultury s bohatým programem, tentokrát v duchu šedesátých let, začne v sobotu ve 20 hodin v Ostrově. Hostem plesu bude kapela The Beatles revival, chybět nebude ani bohatá tombola a půlnoční překvapení. K tanci bude hrát v sále Concordia show band z Mariánských Lázní a v T–klubu Mini band.

Dějiny těžby a zpracování cínové rudy, jež se v západním Krušnohoří těžila už v předhistorické době, mají možnost vidět návštěvníci krušnohorské obce Horní Blatná (jež je rovněž lyžařským střediskem). Expozici doplňují modely důlní techniky, mineralogické sbírky, dějiny Hornoblatenska a regionální galerie. Zdejší muzeum je součástí naučné stezky Vlčí jámy. V sobotu a neděli je zde otevřeno od 9 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin.

(sl)

Sokolovsko

Reprezentační ples s pořadovým číslem čtrnáct pořádá v sobotu město Chodov. Jedná se o první společenskou událost místní plesové sezony v letošním roce. Akci tentokrát ozdobí Petr Nagy a Richard Tesařík. K tanci a dobré náladě bude hrát taneční orchestr Funny Orchestra. Program plesu uvádí moderátor Aleš Cibulka. Začátek je ve 20 hodin.

Lidé v Horním Slavkově budou o víkendu plesat. Na sobotu je v sále Městského kulturního střediska Kynšperk připraven reprezentační ples. „A to v pořadí již osmý,“ podotkla starostka města Jana Vildumetzová. Začátek je ve dvacet hodin.

(mih)

Chebsko

Tradiční ples mariánskolázeňského gymnázia a ekonomické školy se uskuteční v pátek 15. ledna ve Společenském domě Casino v Mariánských Lázních. Akce začíná ve 20 hodin.

Bílou stopou kolem hranic. To je název akce, kterou pořádá městský úřad a TJ Hranice. Jedná se o tradiční lyžařský závod. Start závodu je v sobotu v 10 hodin ráno od tělocvičny. Celý okruh je dlouhý patnáct kilometrů.

Okresní výstava drobného zvířectva se bude konat od pátku do soboty v Aši. K vidění zde budou králíci, holubi, exotické ptactvo, morčata a slepice. Expozici si budou moci návštěvníci prohlédnout po oba dva dny od 8 do 17 hodin. Akci uspořádal Český svaz chovatelů s podporou města Aš.

První bál Produkčního centra Kamenná se uskuteční v sobotu 16. ledna v Chebu. Začátek plesu je ve 20 hodin. Ples se bude konat u příležitosti ukončení tanečních kurzů pro dospělé a jako předzvěst zahájení jarních lekcí. K tanci zahraje Taneční orchestr Sokrat.

(bur)