Dosud málo známý videomapping, tedy speciální 3D videoprojekci na fasádu domu, představí na 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Vodafone, letošní partner MFF. Promítání na fasádu klubu Aeroport na Divadelním náměstí bude opakovaně k vidění každou festivalovou noc.

I další aktivity na MFFKV se ponesou ve znamení inovací - Karlovy Vary jsou pokryty 3G sítí a před hotelem Thermal vyroste internetová kavárna pro všechny návštěvníky festivalu. „Jsme inovativní značka a proto přicházíme se zcela novým konceptem videoprojekce ve volném prostoru – tzv. videomappingem, který mohou návštěvníci festivalu zhlédnout každou noc několikrát. Celý letošní festival bude pro zákazníky plný inovativních překvapení. Budou si moci díky 3G signálu mnohem rychleji rezervovat vstupenky, nebo zasurfovat v naší internetové kavárně,” říká Monika Hovorková, viceprezidentka mobilního operátora.

3D videoprojekce na fasádu klubu Aeroport metodou tzv. videomappingu je největší projekcí tohoto druhu v České republice. Projekce bude každou festivalovou noc celkem devětkrát v půlhodinových intervalech. První projekce začne ve 22 hodin, poslední ve 2 hodiny ráno. Videomapping je zcela novým stylem vizuálního umění, při kterém se reálná kulisa v šeru prolíná s virtuálním dějem. Člověk projekci vnímá jako trojrozměrnou bez nutnosti použití 3D brýlí. Autory projekce jsou Amar Mulabegovic, Jan Šíma a Dan Gregor z umělecké skupiny The Macula.

Operátor dále v průběhu festivalu otevře před hotelem Thermal internetovou kavárnu Vodafone 3G Club.

I letos, tak jako v předchozích letech, připraví operátor pro návštěvníky festivalu internetový a SMS rezervační systém pro rezervaci vstupenek na projekce. Vstupenku bude možné den předem rezervovat pomocí SMS, či na portálu Vodafone live! a vyzvednout si je přímo na Vodafone pokladně v hotelu Thermal. V předchozím ročníku této možnosti využilo třicet tisíc návštěvníků festivalu.

V prostorách klubu Aeroport se zároveň v neděli 4.7. uskuteční party občanského sdružení Inventura, pro nějž v současné době pracuje dokumentaristka Linda Jablonská, vítězka ročního grantu Nadace Vodafone Rok jinak. Jablonská na ní promítne několik předvolebních videí, které natočil štáb mentálně hendikepovaných pod jejím lektorským vedením.

Soutěžní sekce

3 sezóny v pekle
Režie: Tomáš Mašín
Česká republika, Německo, Slovenská republika, 2009, 110 min, Mezinárodní premiéra

Aoge / Diago
Režie: Chi Zhang
Čína, 2010, 89 min, Světová premiéra

Chiz-haie hast keh nemidani / Jsou věci, které nevíš
Režie: Fardin Saheb Zamani
Írán, 2010, 92 min, Světová premiéra

Dos hermanos / Bratr a sestra
Režie: Daniel Burman
Argentina, Uruguay, Španělsko, 2009, 105 min, Mezinárodní premiéra

Drugoje něbo / Jiné nebe
Režie: Dmitri Mamulia
Rusko, 2010, 86 min, Mezinárodní premiéra

L' enfance du mal / Sladké zlo
Režie: Olivier Coussemacq
Francie, 2009, 90 min, Mezinárodní premiéra

Hitler à Hollywood / Hitler v Hollywoodu
Režie: Frédéric Sojcher
Belgie, Francie, Itálie, 2010, 85 min, Světová premiéra

Kuky se vrací
Režie: Jan Svěrák
Česká republika, Dánsko, 2010, 95 min, Mezinárodní premiéra

Matka Teresa od kotów / Matka Tereza od koček
Režie: Paweł Sala
Polsko, 2010, 95 min, Mezinárodní premiéra

La mosquitera / Moskytiéra
Režie: Agustí Vila
Španělsko, 2010, 95 min, Světová premiéra

Neka ostane medju nama / Zůstane to mezi námi
Režie: Rajko Grlić
Chorvatsko, Srbsko, Slovinsko, 2010, 89 min, Mezinárodní premiéra

Trois temps après la mort d’Anna / Truchlení pro Annu
Režie: Catherine Martin
Kanada, 2010, 87 min, Světová premiéra

(iva, ali)