„Do loni obnoveného pochodu horníků, který bude mít letos delší trasu, se k dnešnímu dni přihlásilo 14 měst. Zúčastnit se ho však může každý," říká místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

„Hornického dne i samotného průvodu se zúčastní starostové ze Schwandorfu, Saalfeldu a také starosta Klingenthalu, který je partnerským městem Sokolova pro tuto akci. Do průvodu ale zveme kromě uniformovaných horníků všechny občany. Zejména pokud jsou členy nějakých spolků, ať už sportovních či jiných. Budeme rádi, když se budou prezentovat jako součást společenského života v Sokolově," řekl Picka.

Tradici hornického průvodu město s úspěchem obnovilo v loňském roce a letos kvůli velkému zájmu lidí ještě prodloužilo jeho trasu. Průvod bude vycházet ze Starého náměstí Rooseveltovou ulicí k městskému úřadu, dále ulicemi Rokycanova, J. K. Tyla, Pionýrů a Jednoty a zakončen bude na náměstí Budovatelů.
Ve foyer městského domu kultury bude následně odpoledne zahájena přeshraniční fotografická výstava na téma hornictví a k oslavám Dne horníků se dnes také začala vařit speciální várka piva v sokolovském pivovaru Permon.

Na sedmi pódiích po celém městě zahrají přítomným populární kapely. Na náměstí Budovatelů vystoupí například Václav Neckář, kapela Slza nebo Mig 21. Pódium v Nábřežní ulici bude tradičně věnováno folkovým kapelám, v lesoparku Bohemia předvedou své umění rockové kapely.

Zejména páni kluci jistě zhlédnou techniku IZS i armády. Ta slíbila přivézt například obrněný transportér Pandur, vozidlo k plnění speciálních úkolů Kajman a v jednání je i ukázka velkého transportního vrtulníku.

Loděnice za Krejcarovou lávkou nabídne prezentaci dětského sdružení Duha – Klub správných kluků a děvčat. Ti budou nabízet i projížďky na raftech a kánoích.
Hornickou pouť zakončí ohňostroj na Bohemii. Den horníků vyjde letos městskou kasu na 1 milion korun.