K městu už neodmyslitelně patří výstava Kraslice v Kraslicích, která pochází z dílny Asociace malířek a malířů kraslic z Libotenic. Přístupná bude v malém sále kulturního domu, a to celé čtyři dny.

„Vše je připravené, už čekáme jen na příjezd samotných malířů a malířek kraslic," hlásila včera ráno Jana Obstová, ředitelka kraslické městské knihovny, která výstavu Kraslice v Kraslicích spolupořádá. Nastínila tak, že ani letos nebudou přímo na místě chybět ukázky tradičního i netradičnícho zdobení velikonočních vajíček.

Asociace malířek a malířů kraslic ČR se výstavou snaží zachovat dávnou českou tradici. Na místě budou k vidění plné vitríny kraslic, další pak jsou umístěné v košíčkách. Každé je originál.

Výstavu bude možné navštívit již dnes od deseti hodin. „První den je otevřeno do 17 hodin. Zbylé dny pak v ranních hodinách už od devíti hodin a kromě ukázky malovaných vajíček budou moci lidé zhlédnout zdobení velikonočních kraslic a perníčků tradičními technikami, jako je paličkování, drátování a vyrábění z kukuřičného šustí," zve návštěvníky Obstová.