Masopustní veselí zavládne v sobotu v Královském Poříčí. Ulice zaplní maškary, které vyrazí za starostou, aby ho požádaly o povolení oslav. A nejen to, nově zvolený král masopustu převezme od svého loňského předchůdce klíč od bran Královského Poříčí a stane se na jeden den jeho vládcem.
„Než se vydá masopustní průvod na svou pouť obcí, má starosta připraveno něco ostřejšího pro zahřátí a pro děti sladké pečivo, aby se nám lépe šlo. Kdo se zapojí, určitě neprohloupí. Masopust totiž bude navíc spojený i s oslavou Valentýna,“ sdělila organizátorka kulturních akcí na statku Bernard v Královském Poříčí Naďa Štefková.

Procesí vyrazí po desáté hodině od obecního úřadu za hudebního doprovodu harmonikáře Josefa Nováka a pobízení skotačících maškar.
„Až všichni dorazí na statek, pak teprve vypukne to pravé veselí. Už nyní se lidé mohou těšit na pravou českou zabijačku, porážku pašíka, zpracování masa, výrobu jaterniček, jelítek a vše, co k takové zabijačce patří,“ láká návštěvníky pořadatelka.

Program navíc zpestří vystoupení skupiny René, Rudolf a Pepa z Kraslic. „Masopust je o tanci, proto všechny naše soutěže budou taneční jak pro děti, tak pro dospělé. Nejhezčí tančící masky od nás dostanou sladké ceny,“ přislíbila Štefková.