Březová se tak s novou promítací technologií zařadí ke dvěma digitálním kinosálům v okrese, k sokolovské Alfě a chodovskému KASSu. Na rozdíl od nich však zatím pouze ve 2D.

„O digitalizaci kina uvažovalo město již delší dobu. V roce 2012 se původní kino převedlo na formát E-Cinema, kdy se zde promítal filmový obsah z DVD či Blu-Ray nosičů. Výhodou tohoto režimu byla možnost nastavit si vlastní ceny vstupného, na druhou stranu nebyl nabízený obsah moc lukrativní, protože filmové premiéry se k nám dostaly až zhruba 3-4 měsíce po jejich nasazení do digitálních kin. To se spolu s přechodem na režim D-Cinema změní,“ komentuje stávající stav vedoucí březovského kulturního domu a zároveň kina Admira Michal Bedeč.

V roce 2015 bylo místní kino o kapacitě 212 míst předpřipraveno na plnohodnotné digitální kino a rovnou se provedla instalace standardního zvukového kinosystému Dolby Surround 7.1 a montáž nových sedaček. Nyní bude sál doplněn o nové plátno, které již bude připraveno i na případné budoucí pořízení 3D technologie, a samozřejmě o nový projektor a kinoserver.

„Spolu s novou technologií přijde i nový web kulturního domu i kina a zároveň budeme ve městě zavádět nový elektronický rezervační systém, a to nejen na kino, ale také na divadelní představení či koncerty odehrávající se ve zdejším kinosále. Návštěvníci si budou moci vstupenku rezervovat z pohodlí domova přes internet, následně si ji buďto vyzvednou na jedné ze dvou pokladen nebo si ji doma rovnou vytisknou. Další možností, v současné době velmi oblíbenou zejména u mladých lidí, bude e-vstupenka v chytrých telefonech. Všechny tyto služby jsou v dnešní době při provozu kulturního centra již samozřejmostí,“ doplnil chystané novinky v Březové Michal Bedeč. Sál je navržen jako multifunkční, kromě kina musí dostat prostor i jiné akce (divadla, koncerty, pěvecké soutěže nebo pronájmy).

„Podle předběžných plánů bychom rádi promítali od čtvrtka do neděle a já pevně věřím, že si diváci najdou na filmové zážitky čas a chuť i po nutném zdražení vstupného, které bohužel v digitálním kině nestanovujeme my jako provozovatel, ale samotný filmový distributor,“ dodal Bedeč.