Kolik let připravujete svá vystoupení pro loketské trhy?
Pro Loket pracujeme desátým rokem. Letos jsou potřetí krušnohorské Vánoce na hradě Loket, kterých se samozřejmě jako všech akcí na Lokti zúčastňuje i Pouliční divadlo Viktora Braunreitera.

Hráli jste návštěvníkům klasické pohádky o Sněhurce, Růžence, ovšem vtipně. Kam chodíte na ty nápady?
Ty pohádky jsou nesmírně staré. Nejenomže předloha je nesmírně stará, ale i my jsme je vymysleli před mnoha a mnoha lety. Už si úplně nepamatuji, jak vznikly, ale byla to hra. Hráli jsme si. A ve chvíli, kdy jsme se bavili my jako herci na jevišti, jsme usoudili, že by se mohli bavit i diváci.

Je těžké bavit diváky?
Zrovna Loket je pro nás místo, kam se vracíme neuvěřitelně rádi, protože sem za námi chodí lidi, kteří nás znají, znají náš humor. Bavit lidi tady na Lokti je pro nás radost a odměna za celoroční práci.

Jaké publikum je nejtěžší? Hodně pracujete i s dětmi a ty bývá těžké zabavit…
My jsme přišli na to, jak s dětmi hovořit. A máme svoji metodu, ať už děláme pořady jako Pouliční divadlo Viktora Braunreitera nebo právě teď výchovné koncerty s Karlovarským symfonickým orchestrem. Vždycky při tom prvním koncertu dětským divákům ukážeme, že to s nimi myslíme dobře, že je nechceme poučovat a že se i my chceme při tom vzdělávání bavit. Potom už se v těch sériích dalších pořadů dá přidávat více a více informací, protože děti už nás znají, věří nám a to, co jim řekneme, vnímají.

Na jevišti působíte naprosto profesionálně, bez bázně a trémy, máte úžasný dar bavit. Jste vystudovaný herec?
Vystudovaný herec nejsem, ale dělám to odjakživa. Na volné noze se profesionálním herectvím živím už deset let. Jinak jsem vystudovaný stavař, absolutně neumělec.

Blíží se Vánoce, trhy v Lokti představovaly právě krušnohorské vánoční tradice. Máte toto období rád?
(dlouhé ticho a pak široký braunreiterovský úsměv) Ano, samozřejmě, Vánoce mám rád. Tak jako má rád Vánoce každý… A užíváme si všech tradic, koled. Moji předci byli Němci, máme široký výběr koled a zpíváme jak české, tak ty německé. Bramborový salát připravujeme trochu jinak, než na jaký jsou lidé v Čechách zvyklí.

Máte tedy doma speciální vánoční kuchyni?
Tak už ten bramborový salát je zvláštní. Jinak místo řízků bílé klobásy, děláme čočkovou polévku. A samozřejmě pečeme štólu. Ale jinak si myslím, že se naše Vánoce neliší.

Končí rok, pro vás hodně nabitý, jaké jsou plány do toho příštího?
V letošním roce jsme absolvovali obrovský projekt Karel IV. Naše divadlo si opravdu sáhlo na dno, protože těch premiér a představení bylo tolik, že jsme skutečně úplně unavení. Loketské trhy jsou naší poslední letošní štací. A plány do příštího roku samozřejmě máme. Já v tuto chvíli říkám, že mým hlavním plánem je příští rok spát.