Hlavní pódium bude jako obvykle na náměstí Budovatelů, kde se uskuteční řada koncertů, vystoupení tanečních skupin. Náměstí je nově upravené a otevřené právě směrem k Hornickému domu. Větší komfort tak dostanou přihlížející diváci i kapely.

Řada dalších akcí bude k vidění například v ulicích Odboje, Pionýrů, Nábřežní, 5.května, na Starém náměstí, v loděnici na řece Ohři, v klášterním kostele, v lesoparku Bohemie a dalších. Programem na hlavním pódiu provází Zdeněk Izer. Od 22 hodin se rozsvítí závěrečný ohňostroj na Bohemii na hudbu Pink Floyd „The Wall" . V režii ho mají krasličtí borci Pyrock, které mohli mnozí diváci vidět na známé soutěži ohňostrojů v Sokolově.

„Přípravy jsou v plném proudu a divákům mohu slíbit, že se mají opravdu na co těšit," slibuje Tomáš Cvek. Ohňostroj startuje ve 22 hodin na Bohemii. Předcházet mu bude Rockové odpoledne. Vystoupí kapely Okov z Habartova, The Roadkill z Karlových Varů, ostrovští Wanwet, kapela Těžko soudit motýla ze Sokolova, následuje bubenické vystoupení Drum show Boky, též ze Sokolova, dále Generační konflikt z Karlových Varů, Lola běží, což jsou Pražáci, a populární Doga z Karviné. Ta bude hrát i po skončení ohňostroje.
„Otevření hrobky Nosticů pro veřejnost se koná pouze při Hornické pouti. Prohlídky budou každou celou hodinu a doprovodí je hudební vystoupení pěveckého sboru La Dolce Vita Sokolov a výstava výtvarného umění autora V. Janyška," nastínila další možnou návštěvu dramaturgyně sokolovského MDK Jana Fefferová. Staročeské tržiště na Starém náměstí nabídne ukázky paličkování, předvede se Český svaz včelařů či pivní stan Permon. Chybět nebude ani prezentace infocenter Karlovarského kraje.
Loděnice za mostem u vlakového nádraží nabídne prezentaci dětského sdružení Duha – Klub správných kluků a děvčat, včetně projížďky na raftech a kánoích.

Hlavní pódium největší pouti v kraji bude patřit takovým legendám, jako je Divokej Bill, Burma Jones nebo dvojice Eva a Vašek. Spolu s nimi vystoupí Dechový orchestr ZUŠ Sokolov, Hornická dechová hudba Barbora, Fešák Píno a Vysmáté vylomeniny, dále Sokrat Sokolov či Adam Mišík & band, Chybět nebude Big Band MDK Sokolov ani bavič a moderátor sobotního dne Zdeněk Izer.

Součástí pouti bude od 10 do 16 hodin na Starém náměstí Den národnostních menšin Karlovarského kraje. Svou kulturu, ale i kuchyň představí Vietnamci, Ukrajinci, Rusové či Romové. V programu vystoupí německý soubor Heimat Chor, dívčí vietnamský soubor, romská cimbálová skupina, slovenská skupina Skejušan a další. V průběhu jednotlivých vystoupení budou rozmístěny stánky s ukázkami národnostních kuchyní – běloruské, maďarské, romské, ruské, slovenské, ukrajinské a vietnamské. Účastníci jsou srdečně zváni k ochutnání všech pochoutek.