Nejstarší symfonický orchestr v České republice vydává v těchto dnech nové CD. Kmotrem nosiče se stane známý skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer.

„Nové CD nese titul Vzpomínka na Mariánské Lázně," informoval Vladimír Smutný ze Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně. Nové album podle jeho slov obsahuje nahrávky slavných ´lázeňských´ melodií od skladatelů Johannese Brahmse, Oskara Nedbala, Johanna Strausse či Petra Iljiče Čajkovského. „Kromě toho najdou naši posluchači na CD i další melodie spousty skladatelů," přiblížil Vladimír Smutný.

U příležitosti vydání nového nosiče připravil Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně také velkolepý křest. „Ten se uskuteční během galakoncertu na mariánskolázeňské kolonádě, kde zazní právě písně z nového hudebního nosiče," řekl Smutný s tím, že koncert se koná v pondělí 10. srpna. Kmotrem se stane známý skladatel a uznávaný dirigent Varhan Orchestrovič Bauer. „Účast přislíbil i prezident svobodného státu Liberland Vít Jedlička.

Vzpomínka na Mariánské Lázně není prvním CD, které Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně vydal. To poslední ale vzniklo už před lety. „Ještě předtím jsme pár tehdy ještě kazet nahráli, ale mezi posledním a nynějším nosičem je několikaletá pauza," poznamenal Vladimír Smutný.