Oblíbená sokolovská akce Hurá prázdniny, na kterou míří desetitisíce lidí z celého regionu, bude pouze jednodenní. Rada města navíc zastupitelům navrhuje, aby na ni bylo uvolněno 450 tisíc, což je o 200 tisíc méně než v letech minulých. Návštěvníci si ji oblíbili hlavně kvůli mezinárodní soutěži ohňostrojů. Lidé se tak ptají, proč a zda nebudou ohňostroje ochuzené.

„Akci pořádala doposud firma Makroinvest, letos to bude Městský dům kultury Sokolov. „Úspora se projevit na kvalitě akce nemusí. Jde o to, za kolik se podaří kdo nasmlouvat, a to včetně kapel, a doprovodného programu. Lidé by to neměli poznat. Část se ušetří tím, že akce bude jednodenní," říká starosta Sokolova Jan Picka. Na samotné ohňostroje půjde 250 tisíc korun.

Picka jako bývalý ředitel MDK Sokolov tvrdí, že dobrý ohňostroj se dá udělat už za 80 tisíc korun. „Byli jsme na sokolovské soutěži ohňostrojů a například s Poláky se nemůžeme srovnávat. Město dalo na jeden ohňostroj zhruba 100 tisíc korun a Poláci do něj nacpali ještě hodně ze svých peněz," říká jeden z minulých soutěžících Tomáš Cvek z Kraslic.
Dosavadní pořadatel akce, firma Makroinvest, odstoupila od pořádání ohňostrojů sama.

„Za stávajících podmínek jsem to nechtěl dělat. Ale sedl jsem si s novým ředitelem MDK a nebráním se spolupráci," řekl za Makroinvest Marek Kříž. Podle jeho slov, se akce za 450 tisíc udělat dá, aniž by to mělo nějaký drastický dopad. Může mít ovšem jinou podobu. Na celodenní akci, která se pořádá 20. června, si Kříž ponechá na svých bedrech pořádání čtvrtmaratonu, který je podle něj úžasnou akcí.

Uspořené finance chce město použít na adventní víkendy. „Chceme, aby o adventních víkendech byly posílené vánoční trhy. Doposud se lidé na náměstí u svařáku scházeli jen při zpívání u vánočního stromku. Trhy chceme vyloženě s vánoční tematikou," dodal Picka.